תגובות

אחרי שהבטיח לא לבקר בשומרון – שגריר ארה"ב ניחם אבלים: "באתי להביע הזדהות"

שגריר ארה"ב בישראל תומאס ניידס הגיע מלווה בראש מועצת שומרון לנחם את בני משפחתו של נרצח הפיגוע תמיר אביחי הי"ד, בקריית נטפים – ביקור ראשון שלו ביו"ש. יוסי דגן: "אנחנו כואבים אבל לא נשברים, נמשיך לבנות את השומרון".

שגריר ארה"ב בישראל תומאס ניידס הגיע היום מלווה בראש מועצת שומרון יוסי דגן לנחם את בני משפחתו של תמיר אביחי הי"ד, שנרצח ביום שלישי בפיגוע הקשה בשומרון.

מדובר בביקור יוצא דופן, זאת לאחר שלפני כמה חודשים התראיין ניידס לאתר 'זמן ישראל' ובמהלכו הבהיר השגריר כי אין בכוונתו לבקר ביהודה ושומרון. בראיון לעיתונאית טל שניידר אמר ניידס כי עבורו לבקר בהתנחלויות זה דבר שירגיז אנשים ולכן הוא לא יעשה זאת.


במהלך ניחום האבלים אמר השגריר ניידס: "אני מצטער מאוד, אין דבר שאוכל להגיד שיביע את צערי, באתי לכאן כדי להביע הזדהות עם צערכם. אני רוצה להביע את תנחומיי. ביקרתי בבית שתי משפחות הנרצחים האחרות, ומצאתי לנכון להגיע גם לכאן. רציתי לבוא ולכבד את המשפחה ולהביע תנחומיי. אני חושב שזה מתאים, הולם ומכבד להגיע גם לכאן הלב שלי נשבר עבורכם".

ראש המוצעה אזורית שומרון יוסי דגן הוסיף: "אנחנו מאוד מעריכים את ההגעה שלך לכאן, גם כשאנחנו לא מסכימים על כל הדברים אנחנו יודעים שכולנו פועלים למען אותה מטרה. אני מבקש לומר לך משהו בשם תושבי השומרון, אנחנו כואבים; אנחנו בוכים אבל אנחנו לא שבורים, ולא נשבר. אנחנו נמשיך לבנות את השומרון, אנחנו אנשים מאמינים ואנחנו יודעים שזו הארץ שלנו, ואנחנו נמשיך לבנות אותה ביתר שאת, אנחנו יודעים שכשאנחנו גרים כאן אנחנו מביאים בטחון לכל אזרחי מדינת ישראל; ואנחנו נתחזק,ונבנה עוד יותר את השומרון ואת ארץ ישראל שלנו. מעריכים מאוד את ההגעה שלך לכאן".

לירון בתו של תמיר הי"ד אמרה לשגריר: *"אנחנו לא מפחדים ולא הולכים לשומקום , אנחנו כאן כדי להישאר ולכן גם קברנו אותו כאן בשומרון ולא במקום שגדל בנתניה- זו האמירה שלנו שאנחנו נישאר כאן ולא נלך לשומקום, אלו החיים שלנו. אנחנו רוצים שכל החלקים במדינת ישראל יהיו בטוחים ולא רק מרכז הארץ".

נריה אחיו של תמיר הי"ד אמר לשגריר: "אחי היה איש ענק עם לב ענק, תמיד היה שמח ומשמח אנשים ולא רק אנחנו איבדנו אותו- כל עם ישראל איבד אותו.
אנחנו רוצים להגיד ולדרוש מממשלת ארהב חקירה של האירוע, תפתחו חקירה כמו שידעתם לפתוח על העיתונאית- תהיו הוגנים ותפתחו גם כאן בחקירה"

שיראל בתו של הנרצח: "המטרה שלהם היא להפחיד אותנו, שנפחד לצאת מהבתים, ואנחנו לא ניתן להם את זה, ולא נראה להם פחד, כי אז הם ירוויחו פעמיים- גם יהרגו אותנו וגם יפחידו אותנו".


כזכור, מוקדם יותר השבוע (שלישי), אירע פיגוע קשה בשומרון שבמהלכו נרצחו שלושה יהודים, תמיר אביחי, מיכאל לדיגין ומוטי אשכנזי. מחבל, שהיה בעל היתר עבודה בישראל, דקר מאבטח באזור התעשיה ברקן ומשם הוא החל במסע הרצח שלו שהמשיך לתחנת הדלק 'תן' הסמוכה ומשם הוא המשיך לכביש 5 עד שהוא חוסל על ידי מספר חיילים שזיהו את האירוע. כאמור, בין שלושת הנרצחים היה גם תושב השומרון, תמיר אביחי, שהותיר אחריו שישה ילדים ובהם ילד בן 10 שאומר עליו קדיש.


(קרדיט: רועי חדי)
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: