תגובות

זה המועמד המוביל של הליכוד לתפקיד יו"ר הכנסת

ראש הממשלה המסתמן בנימין נתניהו, פועל להחליף את יו"ר הכנסת מיקי לוי כבר ביום שני הקרוב. המועמד המסתמן לתפקיד הוא ח"כ אמיר אוחנה.

למרות שההסכמים הקואליציוניים נקלעו למבוי סתום. במפלגת הליכוד ממשכים לעבוד בכדי להחליף את יו"ר הכנסת מיקי לוי כבר ביון שני הקרוב.


על פי הדיווח של העיתונאית דפנה ליאל, המועמד המוביל לקבל את התפקיד הוא שר המשפטים לשעבר אמיר אוחנה. נזכיר, כי מאז תוצאות הבחירות התבטאו כמה חברי הכנסת של הליכוד כי מעונינים בתפקיד יו"ר הכנסת הבולט שבהם הוא חבר הכנסת דני דנון. שהצהיר כי אם הוא לא ימונה לתפקיד, הוא לא יקבל על עצמו תפקיד אחר בממשלה.

שם נוסף שעלה בימים האחרונים כמועמד לתפקיד, הוא חבר הכנסת דוד ביטן, אך נתניהו מעוניין למנות לתפקיד מישהו ממקורביו, ולכן שמו של ביטן ירד מהפרק.

בתוך כך, על רקע המשבר בין הליכוד לציונות הדתית במשא ומתן הקואליציוני, הפרשן הפוליטי של חדשות 12 עמית סגל, מפרסם את תוכן השיחה בין ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו, ליו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ'.

על פי הדיווח בחדשות 12, נתניהו נזף בסמוטריץ' על דרישותיו לתיק האוצר או הבטחון, ואמר לו: "אל תשכח שבזכותי התאחדת עם בן גביר ויש לך 14 מנדטים".

סמוטריץ לא נשאר חייב והגיב לנתניהו : "אל תשכח שבזכותי סילמן עזבה את הקואליציה ואחריה אורבך, ובזכות ההתנגדות שלי השותפות עם רע״מ הפכה לא לגיטימית".(קרדיט צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: