ראש מועצה אזורית שומרון מאיים בפנייה לבג"ץ באם פיקוד מרכז לא יסיר את השלט לזכרו של רוצח הרב אטינגר וסמ"ר גל קיידאן

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ומועצה אזורית שומרון שלחו הבוקר באמצעות משרד עורכי דין ווינברגר ברטנטל מכתב התראה לפני פנייה לבג"ץ למנכ"ל משרד הבטחון אודי אדם, זאת לאחר שפיקוד מרכז הודיע במכתב לאלמנתו של הרב אחיעד אטינגר הי"ד ולארגון בצלמו כי אין בכוונתם להסיר את השלט שהוצב בכפר ברוקין שבשומרון לזכרו של המחבל שרצח את הרב אטינגר, זאת לדבריהם משיקולי: "סדרי עדיפויות"

משרד עורכי דין ויינברגר ברטנטל כתב במכתב ההתראה בשם ראש המועצה האזורית שומרון ואלמנתו של הרב אטינגר תמר כי:


"הגישה בה נקטתם במכתבכם ובפועל, מהווה התעלמות ממעשה ההסתה לטרור ומחזקת את התומכים במעשי הטרור….באי תגובה ואכיפת החוק, יש כדי להביא לזילות
החוק, זאת בנוסף לזילות בחיי אדם, הנובעת באופן ישיר ממעשי המחבל, וממעשי אותם הגורמים האחראים על תליית השלט, שכל מטרתו להאדיר ולשבח מעשה פשע".

הרב אחיעד אטינגר נרצח בפיגוע משולב בחודש מרץ האחרון, זאת לאחר שעל פי התחקיר הצהלי, הרב אטינגר על אף שלא היה חייב, חתר למגע עם המחבל והצליח למנוע הרג נוסף.

בכפר הפלסטיני ברוקין שבו מתגורר המחבל הציבו שלט לזכרו, בעקבות זאת הורה ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן בסוף חודש מרץ ליישובי גוש מערבא שלא לאפשר כניסת פועלים פלסטינים לעבודה מהכפר ברוקין, וזאת לדבריו משום: "אוכלוסיה תומכת טרור לא תעבוד אצלנו"


"ההודעה של פיקוד מרכז, לאלמנה שסילוק שלט לזכרו של רוצח בעלה בכפר ערבי הנמצא בשליטה ישראלית מלאה (שטח7 c) אינו אפשרי "משיקולים של סדרי עדיפויות" הוא הזוי ולא מקובל" אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון. "ההתעלמות התמוהה מהסתה ברורה במרכז כפר בשליטה ישראלית מעודדת טרור, מפקירה את בטחון התושבים, ילמד כל ילד ערבי ביו"ש שהטרור משתלם. לא רק שמחבלים מקבלים משכורות, אלא גם שלטי הנצחה על "גבורתם". אנחנו דורשים הסרה מיידית של השלט המעודד הסתה על פי רוח החוק כנגד הסתה"

תמר אטינגר אלמנתו של הרב אטינגר מסרה: "אני מוחה בזאת בשמי ובשם משפחתי על אוזלת ידה של מערכת הביטחון בהחלטה השגויה להשאיר על מקומו את שלט הרחוב עם דם המחבל ימ'ש, שרצח את בעלי, הרב אחיעד אטינגר ואת החייל גל קיידאן ה' יקום דמם.
זהו אינו עוד שלט תמים- זה עידוד מוצהר לטרור!
זוהי תמיכה מופגנת של משפחתו ובני כפרו במעשיו!
חובה על מערכת הביטחון להסיר שלט זה כחלק מהרתעה וכמאמץ למנוע את הפיגוע הבא.
באי הסרתו מערכת הביטחון בעצמה מעודדת ותומכת, גם אם פסיבית, בטרור".

ארגון בצלמו מסר : המאבק בטרור אינו בנקודת הקצה שבו המחבל יוצא עם סכין אלא במעטפת ובמערכת שמעודדת מגבה ומחזקת אותו. קריאת רחוב על שם מחבל זוהי המעטפת. מצער מאוד שפיקוד המרכז מעלים עין מהאדרת הטרור הכה חמורה. אנחנו מקווים מאוד שצה"ל יתעשת וילחם בטרור ויסיר את השלט ההסתה שמאדיר ומחזק טרור


קרדיט: רועי חדי.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: