תגובות

פיגוע משולב באריאל: 3 נרצחים ו-3 פצועים קשה ובינוני מדקירות ודריסה – המחבל חוסל • תיעוד

פיגוע משולב בשתי זירות באריאל: מחבל דקר ישראלים בתחנת דלק השתלט על רכב, נסע נגד כיוון התנועה, גרם לתאונה עם פצועים בכביש 5 – וחוסל.

חובשים ופראמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל העניקו טיפול רפואי לסה"כ 6 נפגעים, בהם 3 שמותם נקבע בשטח (2 באריאל ו-1 בכביש 5) ופינו לבי"ח בלינסון 4 פצועים, במצב אנוש וקשה.


רגעי החיסול בכביש 5.

במד"א התקבל דיווח בשעה 09:28 על פיגוע באזור התעשיה באריאל סמוך לתחנת דלק טן:
פראמדיקים של מד"א קבעו את מותו של גבר כבן 35 עם פצעי דקירה בפלג גופו העליון ופינו לבי"ח בלינסון בסיוע כוח רפואה של צה"ל 3 פצועים, בהם 1 אנוש תוך כי פעולות החייאה שמותו נקבע בדרך לבית חולים ו-2 קשה בהכרה כבני 40 עם פצעי דקירה.

רגעי הדקירה בתחנת דלק.

בשעה 09:35 התקבל דיווח על אירוע נוסף בכביש 5 ממחלף חוצה שומרון לאריאל. פראמדיקים של מד"א קבעו את מותו של גבר בן 50 עם פגיעה רב מערכתית שנפגע בתאונת דרכים ופינו לבי"ח בלינסון גבר בן 35 במצב קשה בהכרה עם דקירה בפלג גופו העליון.

תיעוד מהפיגוע באיזור בתעשיה באריאל, צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

המחבל, 'מחמד מראד' בן 19 מהכפר חארס, שעבד באינטל באישור, חוסל בכביש 5 ונבדק אם מדובר במחבל נוסף שביצע את הפיגוע. אביו של המחבל שחוסל, משוחרר שהיה בכלא הישראלי מארגון פת"ח.


מדובר צה"ל נמסר: "התקבל דיווח על אירוע דקירה סמוך לאזור התעשייה אריאל שבמרחב החטיבה המרחבית אפרים, מחבל הגיע לשער הכניסה לאזור התעשייה אריאל, דקר אזרחים והמשיך לתחנת דלק סמוכה שם דקר אזרחים נוספים. המחבל נמלט ברכב גנוב לכביש 5, פגע ברכבים נוסעים ודרס אזרח נוסף. המחבל נוטרל בנקודה על ידי לוחם צה"ל. כוחות צה"ל סורקים במרחב אחר חשוד בסיוע למחבל."

מעיריית אריאל נמסר: "לפני זמן קצר ארע פיגוע בכניסה לא.ת. אריאל מערב. פלשתינאי בזמן הבידוק ניסה לדקור את המאבטח, שנפצע קל. עקב עומס רב במקום המאבטח ירה באויר. המחבל נמלט ובדרך דקר עוד 3 אנשים. לאחר מכן נכנס לרכב ונמלט. כוחות הבטחון איתרו את המחבל וניטרלו אותו. כוחות חירום והצלה נמצאים כעת בזירה. הפצועים פונו להית החולים."

תיעוד מהאירוע בכביש 5 ממחלף חוצה שומרון לאריאל, צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

פראמדיק מד"א נריה קתוע שטיפל בפצוע סמוך לש"ג באריאל סיפר: "גבר בן 36 שכב בסמוך לש"ג כשהוא סובל מפצע דקירה בפלג גופו העליון. הוא היה בהכרה ותקשר איתנו, מיד הענקנו לו טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים וחבישות, הכנסנו אותו לניידת לטיפול נמרץ ופינינו אותו לבית החולים במצב קשה. פצוע נוסף במצב אנוש שהיה מחוסר הכרה טופל ע"י כוח רפואה של צה"ל. "

פראמדיק מד"א תומר פיין וחובש רפואת חירום במד"א אנטולי פירר סיפרו: "סמוך למשאבות בתחנת הדלק שכבו 2 פצועים שסבלו מפצעי דקירה. גבר כבן 35 היה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה ולאחר בדיקות רפואיות פראמדיקית של מד"א קבעה את מותו. הפצוע השני, גבר כבן 40 היה בהכרה מעורפלת, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל מתן תרופות ופלזמה על מנת לייצב את מצבו ופינינו אותו לבית החולים במצב קשה שם הוא הורדם והונשם."

חובשת רפואת חירום במד"א אודליה שחף סיפרה: "הייתי בדרך והבחנתי במה שנראה כמו תאונת דרכים. ראיתי פצוע שוכב על הכביש ומיד ניגשתי אליו ובזמן שהתחלתי לטפל בו שמעתי צעקות 'מחבל מחבל' ורואה גבר רץ עם סכין רץ לכיוון שלנו. התחלנו לברוח ואנשים שלפו אקדחים. הוא הספיק לדקור גבר כבן 35 ונפגע. ניגשתי לפצוע שנדקר באורח קשה ועצרתי לו את הדימום ומהר מאוד הגיעו כוחות גדולים נוספים שלנו למקום וטיפול בנפגעים."

אלן פוס חובש איחוד הצלה מסר: "כשהגעתי לזירה נתקלתי בשני פצועים אנוש וקשה כתוצאה מדקירות. ביצעתי החייאה על אחד מהם (נהג רכב) ולאחר מכן הוא פונה בניידת טיפול נמרץ של צה"ל במצב אנוש לבית החולים. בזמן ההחייאה שביצעתי על הפצוע נמסר לי כי הפצוע הנוסף פונה אף הוא מהזירה במצב קשה. עוברי אורח סיפרו לנו כי המחבל ברח מהזירה".

יובל זילברפניג חובש איחוד הצלה מסר: "תוך כדי נסיעה בכביש 5 נתקלתי בזירה של קשה של תאונה עם מעורבות מספר כלי רכב. עוברי אורח סיפרו לי כי מדובר במחבל שברח מזירת הפיגוע בתחנת הדלק וגרם לתאונה. הענקנו בזירה למספר נפגעים ולמרבה הצער נקבע מותו של אחד הפצועים".

ראש הממשלה יאיר לפיד מסר: "אזרחי ישראל קמו היום לבוקר קשה וכואב. מחבל נתעב ביצע פיגוע טרור קשה באריאל. בשם ממשלת ישראל ומדינת ישראל אני שולח תנחומים למשפחות הנרצחים ואיחולי החלמה לפצועים. אנחנו נלחמים בטרור ללא הפוגה ובמלוא העוצמה של צה"ל, שב"כ וכל זרועות הביטחון. הצלחנו בתקופה האחרונה לפרק תשתיות והתארגנויות רחבות, אבל את המלחמה הזו עלינו לנהל בכל יום מחדש. כוחות הביטחון שלנו פועלים סביב השעון כדי לשמור על אזרחי ישראל ולפגוע בתשתיות הטרור בכל מקום ובכל זמן".

ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו: "מתפלל לשלום הפצועים בפיגוע הקשה באריאל ומחזק את כוחות הביטחון שפועלים בשטח".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיב ואמר: "פיגוע זה הוא תוצאה ברורה של אובדן המשילות ואובדן ההרתעה של הממשלה היוצאת, הממשלה הנכנסת חייבת להתנהל כממשלה לאומית וחייבת להפוך את המשוואה. מי שעומד מאחורי גל הטרור הזה ומממן אותו הוא המחבל בחליפה אבו מאזן. ממשלת ישראל חייבת לשים אותו כיעד בטחוני. מי שעומדת מאחורי גל הטרור הזה היא הרשות הפלסטינית, לא כל מיני ארסים מקומיים. ועד שממשלת ישראל לא תשנה את המשוואה הפיגועים לא ייפסקו. זו אחריות הממשלה הנכנסת להחזיר את הכבוד הלאומי וזה מה שימנע את פיגועי הטרור. אני שולח חיבוק גדול לחברי אלי שבירו ולכל תושבי אריאל. תושבי ישראל והשומרון ינצחו את הברברים מהרשות הפלסטינית. אנחנו דורשים מהממשלה הנכנסת להפוך את המשוואה ולהחזיר את ההרתעה".

יו"ר יהדות התורה הרב יצחק גולדקנופף: "גם ביום השבעת הכנסת, אנו מקבלים תזכורת כואבת למציאות בה אנו חיים. האויב האכזרי לא מוצא מנוח. אני משבח את מי שפעלו לנטרל את המחבל והצילו חיים, וקורא לראש הממשלה להגיב ביד קשה נגד הטרור המבקש כל העת להרים ראש. הגיע הזמן לעצור את ההתנהלות המכילה של הממשלה היוצאת, ולפעול בצורה תקיפה כנגד ארגוני הטרור. אני בדרכי לכותל המערבי ובעז"ה אתפלל שם לרפואת הפצועים ולהחלמתם המהירה."

יו״ר הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳: "כבר ביומה הראשון של הכנסת החדשה אנחנו מקבלים תזכורת כואבת לנושא הכי חשוב ודחוף שעל שולחננו. חייבים להחזיר את הביטחון לכל אזרחי ישראל ולהחזיר את ההרתעה שנשחקה. ‏מאחל החלמה מהירה ורפואה שלמה לפצועים בפיגועים באריאל."

יו"ר עוצמה יהודית, ח"כ איתמר בן גביר: "הטרור הוא לא גזירת גורל, ואנחנו נעשה הכל כדי למגר אותו ולהחזיר את הביטחון לאזרחי מדינת ישראל. בשעה קשה זו אני נושא תפילה יחד עם כל עם ישראל לשלומם והחלמתם של הפצועים בפיגוע".

מוטי בוקצ׳ין דובר זק״א: ״מדובר במחבל שיצא במסע רצח אכזרי, בזירה בש.ג אריאל דקר ופצע שני עוברי אורח אחד פונה במצב קשה השני פונה במצב אנוש ומותו נקבע בדרך לביה״ח. משם המשיך לתחנת דלק ten ופגע במספר עוברי אורח נוס׳, לצערי גבר כבן 35 שסבל מפגיעה קשה נהרג במקום, 2 נפ׳ נוספים כבן 40 וכבן 36 פונו במצב קשה לביה״ח. משם המשיך המחבל על כביש 5 והתנגש במס׳ כלי רכב לצערי גבר כבן 60 שכב בצד הכביש כשהוא מחוסר הכרה עם פגיעה רב מערכתית פראמדיק מד״א נאלץ לאשר את מותו במקום. המחבל נורה בזירת התאונה ונהרג. מתנדבי זק״א צוות מחוז ש״י מטפלים בכבוד המת בזירות הקשות.״


צילום: דוברות זק״א.

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: