"חציית קו אדום": נתן זהבי הסית נגד מניחי התפילין – והושעה • צפו

איש הרדיו נתן זהבי ממשיך להסית נגד הדתיים, כאשר הפעם פער את פיו בשידור חי ב'רדיו 103' ואמר כי היה שמח "שכמה מניחי תפילין יקשרו עצמם עם התפילן בגרון ויתלו את עצמם".

מנכ״ל הרדיו החליט להשעות את השדרן לאלתר ולהרחיקו מהמיקרופון עד לשיחת בירור, שלאחריה יתקבלו החלטות לגבי ההמשך.


בתגובה לדברי הבלע של נתן זהבי נגד יהודים שמניחים תפילין, מארגון זכויות האדם בצלמו נמסר: "פנינו בדחיפות לנציב הרשות השניה בדרישה להטיל קנס כספי עצום על התחנה וכן לפטר את השדרן נתן זהבי. יהודים אלפי שנים מסרו נפשם על תפילין והשדרן מסית וקורא לאנשים לקחת את רצועות התפילין ולהתאבד איתם? לאן הגענו שבמדינת ישראל מדינת היהודים יבזו כך דתיים ותפילין. נקעה נפשו של הציבור משדרנים מאוסים כאלה שמסיתים ופוגעים. בדיוק בשביל זה יש כללי אתיקה ועליו לשלם את המחיר ולעוף הבייתה ועל מנהליו לפטרו באופן מידי."

מרדיו 103 נמסר: "הדברים שאמר היום נתן זהבי בוטים ומבזים. מיותר לציין שאין להם מקום בשידורי התחנה, ואנחנו מגנים אותם בכל לשון. גם לחופש הביטוי יש קווים אדומים. מנכ״ל הרדיו החליט להשעות את השדרן לאלתר ולהרחיקו מהמיקרופון עד לשיחת בירור, שלאחריה יתקבלו החלטות לגבי ההמשך."

בעקבות השעיית: נתן זהבי שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "ההשעייה הינה צעד מבורך. אבל חובה לפטרו. רק לפני תקופה קצרה אמר שהוא ישמח שערוץ 14 ישרף עם יושביו. האיש מסית מגדף ואלים ומקומו בפח האשפה של ההיסטוריה ולא בעמדה ציבורית. לא נוותר עד לפיטוריו המלאים."

ח״כ משה אבוטבול (ש״ס) כתב בטוויטר: ״כשנתן זהבי בשידור ברדיו 103 מטנף את פיו ובז לכל הערכים היהודיים וגם נותן עצות למניחי התפילין כיצד לחנוק את עצמם.. אני מבין שהשמאל במצוקה אדירה, אבל גם מבין שכל מי שבגוש שכנגד ולא מגנה את דבריו הוא שותף מלא לפשע ולרשע! מיסטר זהבי, ה' נתן וה' גם לקח, תנחומי על איבוד השלטון״.

יו"ר יהדות התורה הרב יצחק גולדקנופף: "דבריו המבחילים של נתן זהבי הם הסתה לרצח כנגד יהודים שומרי תורה ומצוות, אין מקום במדינת ישראל ובאף מקום לדברי הבלע הללו. אני מצפה מהנהלת התחנה להתנער במהירות מדבריו החמורים ולפטרו לצמיתות מהתחנה. חופש הביטוי הוא לא חופש השיסוי."


ח״כ ינון אזולאי (ש"ס): ״איש השמאל נתן זהבי, פוער את פיו בשידור כאחרון האנטישמים נגד ציבור שלם, ומבזה את התפילין הקדושות ששמרו עלינו אלפי שנים. ושאבותינו מסרו את נפשם בשבילם. האמירות המטורפות של זהבי עוברות בשקט כמעט בדממה, ללא שום גינוי. אני קורא להנהלת הרדיו 103FM להשעות במיידי ולצמיתות את הבריון המסוכן הזה״.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: