תגובות

ביהמ"ש הצבאי הרשיע את המחבל השותף ברצח דביר שורק ז"ל ב-2019

בית המשפט הצבאי הרשיע היום (ה'), 10 בנובמבר 2022, את מחמוד עטאונה בגרימת מותו בכוונה (המקבילה לעבירת הרצח באיו"ש) של רב"ט דביר שורק ז״ל, ב-7 באוגוסט 2019, בשתי עבירות נוספות של ניסיון לגרימת מוות בכוונה ובשורה של עבירות ביטחוניות נוספות.

פיגוע דקירה חמור: חייל בן 19 אותר דקור ללא רוח חיים בעליה למגדל עוז.


הנאשם היה חלק מחולית טרור של חמאס, בה היו חברים, בין היתר, שני נאשמים נוספים אשר דקרו את דביר ז"ל. בית המשפט הצבאי קיבל את עמדת התביעה הצבאית לפיה יש להרשיע את הנאשם בביצוע העבירות, למרות שלא נכח במקום בו בוצע הפיגוע ולא היה זה שדקר בפועל את דביר ז"ל. זאת, לאור חלקו המרכזי בהחלטה על ביצוע הפיגוע ובגיוס אחד ממבצעיו.

הטיעונים לעונש יישמעו ביום ראשון ה-27 בנובמבר 2022.

נציר עצאפרה וקאסם עצאפרה, שני הנאשמים אשר ביצעו את הדקירה בפועל, הורשעו ברצח דביר ז"ל ובשורה של עבירות ביטחוניות נוספות אחרי שהודו בכתבי האישום שהוגשו בעניינם. על קאסם נגזר עונש של מאסר עולם ו-40 שנות מאסר נוספות ועל נציר נגזר עונש של מאסר עולם ו-20 שנות מאסר נוספות.

אחמד עצאפרה, מחבל בחוליה שלא נכח בפועל במקום ביצוע הרצח, הורשע ברצח אחרי ניהול הוכחות, ונגזרו עליו מאסר עולם ו-25 שנים במצטבר, לצד פיצוי על סך 1,500,000 ₪ לטובת משפחתו של דביר.

יוסף זהור, מחבל נוסף בחוליה אשר לא נכח בפועל במקום ביצוע הרצח, הורשע אחרי ניהול הוכחות ברצח דביר ז"ל ובשורה של עבירות ביטחוניות נוספות ונגזר עליו עונש של מאסר עולם ו-15 שנות מאסר נוספות.אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: