תגובות

רגע לפני הקמת הממשלה: 8 מחברי הכנסת הצפויים לכהן בקואליציה נכנסו לקבר יוסף – מחבל חוסל

8 חברי כנסת מיועדים של הליכוד, ש"ס והציונות הדתית, הצפויים לשרת בקואליציה, נכנסו יחד עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן הלילה לקבר יוסף והודיעו מעל הקבר: "נלחם מהכנסת למען ההתיישבות ביו"ש". במהלך העימותים מחבל שסיכן את הכוחות – חוסל.

8 מחברי הכנסת הצפויים לכהן בקואליציה הקרובה בכנסת ה-25 נכנסו הלילה בכניסה מצומצמת יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן לקבר יוסף שבשכם.

חברי הכנסת המיועדים: ח"כ עידית סילמן (ליכוד), ח"כ עמיחי שיקלי (ליכוד) בועז ביסמוט (ליכוד) ניסים ואטורי (ליכוד) יוני משריקי (ש"ס) אלמוג כהן (עוצמה יהודית), אוהד טל (הציונות הדתית) ולימור סון הר מלך (עוצמה יהודית) נכנסו בהתרגשות יחד עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן וסגנו דוידי בן ציון לקבר יוסף, התפללו והודיעו מעל הקבר שיילחמו מהכנסת למען ההתיישבות בארץ ישראל וחזרה לקבר יוסף.


קרדיט צילומים: חדשות כל העולם.

במהלך הכניסה לשכם, פורעים ערבים יידו אבנים, בקבוקי תבערה ואף ביצעו ירי לעבר הכוחות שאבטחו אותם. על פי הערבים, מחבל בשם 'מהדי מוחמד חשאש', חוסל לאחר שסיכן את הכוחות.

על פי הסהר האדום: 3 נפצעו מירי כדורי גומי ועוד 57 טופלו לאחר שנפגעו מחנק.


'מהדי מוחמד חשאש' – המחבל שחוסל.

מדובר צה"ל נמסר כי לוחמי צה״ל, שב״כ ומג״ב פעלו הלילה במספר מוקדים באוגדת יהודה ושומרון, בין היתר בכפרים ג'בל מוואלח ולובן א שרקייה.

הכוחות פעלו לאבטחת כניסת מתפללים למתחם קבר יוסף שבמרחב החטיבה המרחבית שומרון. במהלך הפעילות נשמעו קולות ירי. כוח צה"ל ירה לעבר מחבל שהניח מטען במרחב. זוהתה פגיעה. בנוסף, נפל רחפן השייך לכוח צה"ל. אין חשש לדלף מידע.

הכוחות פעלו גם בכפרים א לובן ונבי צאלח שבמרחב החטיבה המרחבית אפרים ועצרו שני מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור. במהלך הפעילות בכפר נבי צאלח, התפתחה הפרת סדר אלימה בהשתתפות מספר חשודים שיידו אבנים ובלוקים לעבר הכוח שפתח בנוהל מעצר חשוד שכלל ירי. זוהתה פגיעה.

הלוחמים פעלו גם בעיר בית לחם שבמרחב החטיבה המרחבית עציון, עצרו שני מבוקשים ואיתרו שני כלי נשק. מבוקש נוסף נעצר בכפר עבידיה.

כמו כן, הכוחות עצרו מבוקש בוואדי סימן ואיתרו מספר כלי נשק ואמצעי לחימה בעיר חברון שבחטיבה המרחבית יהודה. מבוקש נוסף נעצר בכפר דנאבה שבמרחב החטיבה המרחבית מנשה.

בנוסף פעלו הכוחות בכפרים בידו ובית דקו שבמרחב החטיבה המרחבית בנימין ועצרו חמישה מבוקשים.

אין נפגעים לכוחותינו. החשודים שנעצרו וכלי הנשק שאותרו הועבר להמשך טיפול כוחות הביטחון."

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר לחברי הכנסת: "הגיע לכאן מספר מדהים, של חברי כנסת, שיישבעו בעוד ימים ספורים לכנסת ישראל. מצד אחד אנחנו מגיעים לכאן בצער כי אנחנו מגיעים לכאן באישון לילה למקום ככ קדוש, אחרי שזרקו עלינו אבנים ובקבוקי תבערה, זו השפלה גדולה, כי צהל לא נמצא פה בצורה מלאה, דבר שאפילו לפי הסכמי אוסלו הארורים היה צריך לקרות. מצד שני אנחנו מלאי התרגשות מלהתחבר לשורשים הכי עמוקים של העם שלנו, יוסף הצדיק. אנחנו באנו לכאן כדי להתחזק ביחד על המאבק המשותף בארץ ישראל, עומדת לקום ממשלת ימין והעם בחר בממשלה הזו כדי לשלוט לא כדי לדבר. ואנחנו מצפים מהממשלה להחזיר את השליטה המלאה לקבר יוסף, להחזיר את ישיבת עוד יוסף חי, אנחנו מצפים מהממשלה להפסיק את הרדיפה כנגד,הבנייה ביו"ש, להפסיק את הרדיפה כנגד המתיישבים ביו"ש, את ההפקרות הבטחונית, לחזור לאביתר ולחומש. הממשלה חדשה חייבת להפוך את הדיסקט. באנו לכאן כדי להתחזק יחד במאבק המשותף על ארץ ישראל, בערש התנ"ך בנחלתו של יוסף הצדיק. נמצאת איתנו כאן אימו של בן יוסף לבנת הי"ד, שנרצח כאן במקום הזה עי המחבלים במדים המכונים משום מה שוטרים פלסטינים. אנחנו מקבלים תזכורת. החתול לא יכול לשמור על השמנת! רק צהל יכול לשמור על המקום הקדוש הזה. אנחנו מכאן מתחזקים אתכם יחד על בניין ארץ ישראל על בניין השומרון".

ח"כ עמיחי שיקלי: "שלושה מקומות אין אומות עולם יכולים לומר גזולים הם בידיכם ואלו הם מקום המקדש, מערת המכפלה ומקום קבורתו של יוסף"

"המבחן שלנו בממשלה הבאה הוא לפתח ולהעצים את אחיזתנו בכל חלקי המולדת בנגב ובגליל בבקעה ובהר ביהודה ובשומרון"

לדברי מועמד שס לכנסת יוני משריקי: ״הזכות העצומה לפקוד את קברו של יוסף הצדיק ממלאת את הלב. הגענו לכאן הלילה מתוך אמונה יוקדת שארץ ישראל כולה שלנו מכח הזכות וההבטחה האלוקית. אני מודה לכוחות הביטחון ולוחמי צה״ל שיאבטחו את הכניסה לציון יוסף הצדיק ולראש המועצה האזורית שומרון ידידי יוסי דגן״

ח"כ עידית סילמן: "בלילה המרגש הזה זכיתי להיכנס ולהתפלל בקבר יוסף הצדיק, השורשים וערש ההיסטוריה של העם היהודי.

יוסף השביע את בני ישראל כי בצאתם ממצרים יקחו איתם את ארונו, המקום מסמל את חשיבות השמירה על ריבונות ישראלית בכל המקומות הקדושים, אחדות וערבות הדדית שהם בסיס קיומנו.

שמחה על הזכות להגיע לכאן להתפלל להתחזק ולהתברך להצלחתנו בבניין הארץ ושלמותה ומכאן לחזק את עם ישראל וההתיישבות כולה".

ח"כ המיועד בועז ביסמוט נמסר כי: "ריגש אותי מאוד לבקר בקבר יוסף, אחד המקומות המסמלים יותר מכל את אחיזתנו בשומרון ובארץ ישראל. המחויבות שלנו היא לשמור על האתרים ההיסטוריים של העם היהודי, המחברים אותנו למורשת ולארץ אבותינו. אני משבח את המועצה האזורית שומרון ומתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים בהובלת ראש המועצה יוסי דגן בדאגה ושמירה על המקום הקדוש לנו".

ניסים ואטורי (הליכוד): ״קבר יוסף הצדיק הוא אחד מהאתרים הקדושים והחשובים ביותר לעם היהודי. הגעתי להתפלל במקום היום, מספר ימים טרם השבעתי לכנסת היא מסר לאויבינו שלא נרתע ונגיע בבטחה לכל מקום בארץ שלנו. אני אלחם בכנסת ישראל על זכותנו בכל חלקי ארץ ישראל ונדאג להבטיח הלכה למעשה את הריבונות הישראלית בכל האתרים והמקומות הקדושים לנו״.

ח"כ המיועד אוהד טל (ציונות דתית): "הגענו ליוסף הצדיק להודות על ההצלחה הגדולה שזכינו לה לפני שבוע בבחירות ולהתפלל שנזכה בהקדם להקים לעם ישראל ממשלה יהודית טובה ודווקא כאן להזכיר את המחוייבות של כולנו לארץ ישראל ויישובה".

ח"כ לעתיד לימור סון-הר מלך, מסרה: "נכנסנו לקבר יוסף הצדיק הלילה בצער גדול. במקום להיכנס לאור יום ברוב עם כבעלי הבית, אנו נכנסים לכאן כגנבים בלילה בכניסה מצומצמת ברכבים ממוגנים. כיום כבר ברור לכולם שהסכמי אוסלו ונטישת קבר יוסף היו איוולת גדולה שעלתה לנו בדם רב, ואפשרה לארגוני הטרור להתעצם ולפרוח ברחובות שכם. הגיעה השעה לפעול להחזרת הנוכחות היהודית לקבר יוסף, ולהשיב עטרה ליושנה".

ח"כ אלמוג כהן: "זכיתי הערב לפקוד את קבר יוסף הצדיק (עד היכן שמותר לכהנים להכנס), ביחד עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן וחכי"ם נוספים. יוסף הצדיק שחיבת הארץ בערה בו ביקש לפני מותו מבני ישראל להקבר בארץ אבותינו כי ידע שעתידנו להילחם עליה. וכך נעשה. אנו נממש את הריבונות על ארצנו עד המטר האחרון בכל מקום ובכל זמן. עם ישראל חי".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן הודה למתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים, דגן הודה לחיילי צהל, מג"ב, חטיבת שומרון ולכל כוחות הבטחון הלוקחים חלק חשוב בשמירה על המקומות הקדושים.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: