תגובות

התקיפה המחרידה בירושלים: חוננו בדרישה למשטרה – עצרו את הפורע שהיכה את כתב המערכת

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו פנה למשטרה בבקשה כי תאתר ותעצור את הערבי שתועד מכה יהודי בשרשרת ברזל בסמוך לשכונת שמעון הצדיק בירושלים. עו"ד בלייכר: "מדובר באירוע תקיפה חמור, מסוכן ואנטישמי שנעשה בעזות וללא מורא החוק".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו פנה למשטרה בבקשה כי תאתר ותעצור את הערבי שתועד תוקף יהודי בשרשרת ברזל בסמוך לשכונת שמעון הצדיק בירושלים בסמוך לניידת משטרה, אשר לא עשתה דבר בכדי למנוע את האירוע.

רגע התקיפה. צילום: חיים גולדברג – כיכר השבת.

בפנייתו של עו"ד בלייכר למשטרה תיאר בלייכר את האירוע, אשר כלל התפרעות אלימה של ערבים תושבי השכונה כנגד יהודים. במהלך האירוע, על פי התיעוד, הגיח אחד הפורעים לעבר המתלונן, איתמר כהן – עיתונאי באתר 'חדשות כל העולם' והכה בו בשרשרת ברזל מספר פעמים ורק לאחר שמספר נערים הגיעו לסייע למתלונן, נמלט הפורע. בתיעוד ניתן לראות ניידת משטרה אשר עומדת בסמוך כאשר השוטרים אינם מונעים את התקיפה המחרידה.


רגע התקיפה ממצלת כתב חדשות כל העולם.

עו"ד בלייכר מציין במכתבו כי האירוע תועד וצולם והתיעוד הועבר לידי המשטרה. עו"ד בלייכר ביקש במכתבו מהמשטרה לעשות כל שניתן כדי לעצור את החשוד במעשים חמורים אלו, ולהעמידו לדין בכל חומרת הדין.

אישור הגשת תלונה.

הכתב שהוכה תאר את התקיפה הקשה: "חצי דקה אחרי שהתחילה האלימות, הגיע משטרה ועמדה במקום, הפורעים לא פחדו והמשיכו לזרוק אבנים ולהסתתר מאחורי הניידת. תפסתי פינה וניסיתי לצלם משם את האירוע במחשבה שלא יתקרבו לשם, אבל אחד הפורעים עבר את הניידת התקרב אלי והחל להצליף בי קשות. שני נערים שראו את זה הניסו אותן והצילו את חיי", אמר העיתונאי.


חלק מהחבלות שנגרמו לו.

מספר ימים אחרי התקיפה, איתמר כהן (המותקף) הגיע לסקר ביום שישי את ההפגנה השבועית בשמעון הצדיק – וזיהה חשוד שנראה כמי שתקף אותו. איתמר פנה לשוטרים ששהוא במקום, אך הם סרבו לעצור את החשוד ואמרו כי יש לגשת לתחנת משטרה להגיש תלונה – למרות שזה כבר נעשה. בעקות כך, החשוד מסתובב חופשי ויש חשש שיפגע באחרים (על פי תושבי המקום הוא כבר נעצר על זריקת אבנים).

תגובת החשוד שצולם בשכונת שמעון הצדיק.

עו"ד חיים בלייכר מסר: "מדובר באירוע תקיפה חמור, מסוכן ואנטישמי שנעשה בעזות וללא מורא החוק. אנו מקווים כי המשטרה תפעה כל מה שנדרש ע"מ להביא את הפורע לדין ותעניש אותו בכל חומרת הדין".


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: