תגובות

לחץ כבד על נתניהו: "הכנס את פסקת ההתגברות להסכמים הקואליציוניים"

גורמים במחנה הלאומי ושורה של ארגוני ימין, פנו במכתב משותף לראש הממשלה הנכנס בנימין נתניהו, בדרישה שלא ימנע את קידום פסקת ההתגברות: "רק כך נוכל להשיב את המשילות לעם."

גורמים במפלגות החרדיות ובמפלגת הציונות הדתית חוששים שנתניהו לא יסכים להכניס את פסקת ההתגברות להסכמים הקואליציוניים ובעקבות כך העבירו לו מסר שלא יתפשרו בסוגיה זו.


בתוך כך, כמה ראשי ארגוני ימין שלחו היום מכתב לראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו בדרישה להעביר את פסקת ההתגברות עם הקמת הממשלה. במכתב שנשלח בהובלת תנועת אם תרצו נכתב: "לפנינו הזדמנות בלתי חוזרת לתקן את מערכת היחסים בין הרשויות. זהו תנאי בסיסי להשבת יכולתה של המדינה להתקיים כמדינה דמוקרטית. רק כך נוכל להשיב את המשילות לעם.".'

על המכתב חתומים ראשי הארגונים: אם תרצו, רגבים, לביא, פורום נכי צה"ל לבטחון ישראל, החזית למען דרום ת"א, הפורום המשפטי למען א"י, בידינו, ריבונות, תורת לחימה, התנועה למשילות ודמוקרטיה, המרכז למדיניות הגירה, עד כאן, מחאת הקו האדום, פורום בוחרים בחיים של המשפחות השכולות.

רעיון פסקת ההתגברות מבקש להעניק לכנסת את הסמכות, בדרך כלל ברוב של 61 חברים, לחוקק מחדש חוק אשר נפסל בבג"ץ, ובכך להתגבר על החלטות המתקבלות בבית המשפט העליון. התוכנית להוסיף את הפסקה לחוקי היסוד נמצאת בתוכנית של מפלגת הציונית הדתית, שהוצגה במהלך מערכת הבחירות, לרפורמה במערכת המשפט.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: