תגובות

חודש מודעות סרטן הערמונית: עיריית ראשון לציון האירה את מבנה העירייה בצבע תכלת

עיריית ראשון לציון האירה את מבנה העירייה בצבע תכלת, במטרה להעלות את המודעות לסרטן הערמונית ולחשיבות הגילוי המוקדם של המחלה, אשר מאפשר את הצלת חייהם של גברים רבים. זאת במסגרת פעילות של עמותת 'חיים עם סרטן הערמונית' ובתמיכת מועצת הבריאות.

חודש נובמבר מצוין ברחבי העולם ובישראל כחודש המודעות הבינלאומי לסרטן הערמונית. מדובר בסרטן השכיח ביותר בקרב גברים בישראל והגורם שני למוות מסרטן בישראל ובעולם. הגורמים להיווצרות סרטן הערמונית אינם ידועים במלואם, אך ישנם מספר גורמים ידועים המשפיעים על הסיכון לפתח את המחלה, ביניהם גיל והיסטוריה משפחתית. ישנם מקרים מעטים שהרקע למחלה הוא תורשתי.


על פי נתוני משרד הבריאות, מדי שנה מתגלים כ-2,700 חולים חדשים של סרטן הערמונית בישראל וכ-420 גברים מתים מהמחלה. רוב החולים הם יהודים (94.5%) והשאר מהמגזר הערבי. הגיל הממוצע של גברים שנפטרו מסרטן הערמונית עומד על 81.1 בקרב גברים יהודים ו-77.6 בקרב גברים ערבים.

יו"ר עמותת 'חיים עם סרטן הערמונית' איצי (יצחק) באר: "כ- 20% מהמקרים החדשים מאובחנים עם סרטן הערמונית בשלב מתקדם. מכאן עולה החשיבות של הגילוי המקדים. אני לצערי לא תפסתי את המחלה בזמן! לכן אני קורא לכל הגברים, בגילים הרלוונטיים ובאוכלוסיות הסיכון להיבדק, בהתאם להמלצות, באמצעות בדיקת PSA, בדיקת דם פשוטה ובכך לעזור לגלות את המחלה בזמן ולטפל בהתאם. גילוי מוקדם עשוי להציל חיים".


(צילום: דוברות עיריית ראשון לציון)
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: