תגובות

פיגוע דקירה סמוך להר הבית: 3 שוטרים נפצעו – המחבל חוסל • תיעוד מהזירה

פיגוע דקירה לפני זמן קצר סמוך להר הבית בירושלים, 3 שוטרים נפצעו וטופלו במצב קל עד בינוני – המחבל חוסל. צפו בתיעודים מהזירה:

במד"א מעדכנים כי בשעה 09:17 התקבל דיווח על פצוע מדקירה סמוך לשער הברזל שהובאו לרחבת הכותל בעיר העתיקה בירושלים.
חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ופינו לבי"ח שערי צדק 2 פצועים: גבר כבן 30 במצב קל-בינוני עם פצע דקירה בפלג גופו העליון וגבר כבן 25 במצב קל עם פציעה בגפיים. הפצוע השלישי, גבר בן 27 פונה במצב קל לבי"ח הדסה הר הצופים.

מחקירת הפיגוע עולה כי בסמוך לשעה 09:15 הגיע מחבל מכיוון שער שכם לרובע המוסלמי בעיר העתיקה בירושלים. כוח משטרה של מחוז ירושלים ולוחמי מג״ב המוצב בהצטלבות של רחוב הגיא ומעלה המדרשה החל בבדיקתו לאחר שעורר את חשדם של השוטרים במקום.


במהלך הבדיקה, שלף סכין ודקר את אחד השוטרים בפלג גופו העליון. שני שוטרים ביצעו ירי לעבר המחבל וניטרלו אותו במקום, ובהמשך נקבע מותו.

שני שוטרים נוספים נפצעו במהלך חיסול המחבל, אחד נפצע מירי כוחותינו והשני נפגע מחבלות לאחר שככה"נ נפל.

המחבל שביצע את הפיגוע הוא באדר עאמר, בן 20, תושב בית חנינא שבירושלים.

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

ממשטרת ישראל נמסר: "הבוקר, בסמוך לשעה 09:15 הגיע המחבל (20, תושב בית חנינא) מכיוון שער שכם לרובע המוסלמי בעיר העתיקה בירושלים. בעת שהגיע לאזור העיר העתיקה והתהלך רגלית, עורר את חשדם של תצפיתני מרכז השליטה של מרחב דוד שהעבירו דיווח בהתאם לכוחות בשטח.


בעקבות דיווח זה כוח משטרה של מחוז ירושלים ולוחמי מג״ב שפעלו בהצטלבות של רחוב הגיא ומעלה המדרשה, החלו בבדיקתו.

במהלך בדיקת זהות החשוד, הוא שלף בפתאומיות סכין מכיסו ודקר את אחד השוטרים בפלג גופו העליון. שני שוטרים שהגיבו במהירות, ביצעו ירי לעבר המחבל וניטרלו אותו במקום מיד, ובהמשך נקבע מותו.

תמונות הסכין ומפעילות הכוחות בזירה. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

כתוצאה מפיגוע הדקירה ונטרול המחבל, נפגעו שלושה שוטרים באורח קל ופונו לקבלת טיפול רפואי בבי״ח. כוחות משטרה גדולים בפיקודו של סממ״ז ירושלים תנ״צ דניאל לוי הגיעו לזירה, החלו באיסוף ממצאים, ונפתחה חקירה של הפיגוע ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים.

בהמשך הגיע לזירה מפכ״ל המשטרה רנ״צ יעקב שבתאי והתקיימה הערכת מצב בראשותו.
בסיום הערכת המצב אמר מפכ״ל המשטרה: ״בפיגוע הדקירה הפגינו שוטרי מחוז ירושלים ולוחמי מג"ב נחישות וחתירה למגע אל מול מחבל תאב דם שניסה לפגוע בשוטרים. פיגוע זה מהווה תזכורת נוספת למגוון האיומים עמם מתמודדים בגבורה שוטרי מחוז ירושלים ולוחמי מג״ב בעיר העתיקה ובכלל. אנחנו נמשיך לפעול בנחישות מול איומי הטרור ונגד כל מי שינסה לפגוע בשוטרים או באזרחים״.

מחקירה ראשונית עולה כי המחבל פעל לבדו והגיע לאזור עם רכבו, שנבדק לאחר הפיגוע ע״י חבלני מחוז ירושלים. בפעילותם של השוטרים ולוחמי מג״ב לבדיקה ונטרול מיידי של המחבל ייתכן ומנעו הרג ופגיעה באזרחים חפים מפשע."

מזירת הפיגוע, צילום: דוברות זק״א.

חובש רפואת חירום במד"א שלו דוד ניסים פור סיפר: "הייתי במהלך לימודים בישיבה כשקיבלתי את הדיווח על הפיגוע ומיד יצאתי לשער המג'לס עם ציוד רפואי שיש לי באופן קבוע ככונן מד"א. במקום היו 2 פצועים בהכרה מלאה, גבר שסבל מפצע דקירה בגופו ופצוע נוסף עם פציעה בגפיים. הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני שכלל עצירת דימומים וחבישות והוצאנו אותם לרחבת הכותל שם חברנו עם ניידות טיפול נמרץ של מד"א שהמשיכו את הטיפול הרפואי ופינו את שני הפצועים לבית החולים כשמצבו של אחד בינוני והשני קל."

יחיאל שטרן חובש איחוד הצלה מסר: "הענקתי סיוע לשני פצועים קל בהכרה מלאה. לאחר מכן הם פונו להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים".

מתנדב זק״א יוסי קסוטו רכוב על אופנוע שהגיע מהראשונים לזירה, סיפר: ״מדובר במחבל שהגיע סמוך לשער הברזל, שלף סכין ודקר שוטר, שוטרים במקום הגיבו במהירות ונטרלו את המחבל, כתוצאה מהירי נפצע אחד השוטרים, יחד עם חובשים ופראמדיקים של מד״א טיפלנו בעצירת דימומים וחבישות של שני הפצועים במקום. צוותי מד״א פינו את שני הפצועים לביה״ח שערי צדק. המחבל חוסל במקום ומטופל ע״י צוותי זק״א מחוז ירושלים.״

יו"ר מפלגת עוצמה יהודית, חבר הכנסת איתמר בן גביר אמר: "דמדומי ממשלת גנץ לפיד מסתיימים בעוד פיגוע דקירה. הגיע הזמן להחזיר את הביטחון לרחובות, הגיע הזמן לעשות פה סדר, הגיע הזמן שיהיה כאן בעל בית, הגיע הזמן שמחבל שיוצא לבצע פיגוע יחוסל! שולח איחולי רפואה שלמה ומתפלל להחלמת הפצועים."

מתנועת 'חוזרים להר' נמסר בתגובה לפיגוע: "הערבים ממשיכים להלחם איתנו על הר הבית משום שהם מבינים את חשביתו. הגיע הזמן שמדינת ישראל תשכיל להבין אף היא את חשיבתו של ההר לעם היהודי ותפעל ביד קשה כנגד כל מי שמנסה לפגוע בחזרת עם ישראל אל הר הבית והמקדש. אנו קוראים לכלל השותפים בממשלה הבאה ובפרט למפלגת הציונות הדתית להכניס סעיפי ריבונות יהודית בהר הבית בהסכמים הקואליציונים."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: