תגובות

אחרי שביזה תפילין: תושב נתניה עוכב לחקירה – במרצ מתנערים מהפעיל • צפו

חוקרי תחנת המשטרה בנתניה פתחו בחקירה עם קבלת דיווח בדבר חשד לעבירת פגיעה ברגשי דת, כאשר גבר כבן 61 תושב נתניה הגיע עם חולצה של מפלגת מרצ הגיע לדוכן הנחת תפילין בעיר הממוקם סמוך לבית ספר בה קיימת קלפי והצמיד תפילין לאיבר מינו.

בתום החקירה יועברו ממצאיה לעיון והחלטת התביעות בהתאם.


במפלגת מרצ אמרו כי "המפלגה פנתה לועדת הבחירות בדרישה שתפעיל את מלוא סמכויותיה לחקור את התקרית בנתניה."

עוד הוסיפו כי "האיש אינו מוכר לאף אחד אנשי מרצ וככל הנראה מדובר במתחזה שמנסה לפגוע במפלגה. תוגש גם תלונה במשטרה."

מנגד, פעילים אחרים של מרצ הצתלמו עם תפילין בדוכן אחר של חב"ד:


תמונות באדיבות: אתר חדשות כל העולם.

ח״כ מיכל רוזין כתבה בחשבון הטוויטר שלה: ״שיהיה ברור מעל לכל ספק, אני מגנה את ההתנהגות הנלוזה הזו, המנוגדת לתפישת עולמנו.אנו מתחקרים את האירוע בינתיים אין איש במערך השטח של מרצ שמזהה את האיש, ואף עלה חשד שמדובר במתחזה, עם סיום התחקיר נגיש תלונה כנגדו״.

יו״ר ש״ס אריה דרעי הגיב בחריפות: ״נבלה נעשתה בישראל! יהודי מבזה את התפילין בארץ הקודש! התשובה שלנו תהיה מחאה אדירה בקלפי. מדינה יהודית!"

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר: "מזועזע וכואב בעקבות מה שאירע בנתניה, כשאיש מרץ ביזה בפומבי תפילין בדוכן חב"ד. כשר הבט"פ נטפל גם בתופעות כאלה. מחזק את ידידי חסידי חב"ד שכולנו אוהבים, מוסרים נפשם להפצת יהדות; חזקו ואמצו. תנו לנו כוח והצביעו ט', כדי שתופעות כאלה ייפסקו".

יו״ר הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ': אני מזועזע עד עמקי נשמתי, ודמעות על פניי. על אלה אני בוכיה, רדיפת ושנאת היהדות שהביאה איתה ממשלת השנאה. די! חייבים להחזיר את השפיות לישראל. שנאת החינם של הקומץ הרע הזה תחריב את מדינת ישראל. חסידי חב״ד בארץ ובעולם, העם איתכם ואוהב אתכם. חיזקו ואימצו! צעו להצביע, הרבו באהבת ישראל והביאו את השינוי".

מארגון בצלמו נמסר כי האיש אמנם עוכב לחקירה אך שוחרר מידית – למשטרת ישראל אין סמכות להורות על העמדה לדין בגין עבירה זו.

בעקבות כך פנה מנכ"ל בצלמו שי גליק ליועצת המשפטית לממשלה עו"ד גלי ביהרב מאירה בדרישה לפעול למיצוי הדין עם העבריין.

במכתב שנשלח על ידי יועמ"ש בצלמו עו"ד מיכאל ליטווק נכתב בין הייתר: הדבר פגע במיליוני יהודים דתיים ושאינם. יהודים לאורך כך הדורות מסרו את הנפש על קדושת התפילין ודווקא פה במדינת היהודים ועוד ביום הבחירות החגיגי בוחר פעיל מרצ לבזות ולפגוע ברגשות מיליוני מאמינים. אין ספק שחובה עלייך לאשר באופן מידי הגשת כתב אישום נגדו בגין עבירה על חוק העונשים סעיף 173 פגיעה ברגשות דת.

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "לא ניתן לאף אדם לבזות את קדושת התפילין ולפגוע במיליוני יהודים מאמינים. אני מברך על תגובת מרצ יחד עם זאת מדובר בעניין פלילי לחלוטין ואני קורא ליועצת המשפטית לממשלה לפעול למיצוי הדין עם העבריין שתועד בריש גלי ולוודא שהוא יועמד לדין בקרוב. לא ייתכן שקדשי ישראל יהיו לבוז. נמשיך לפעול למען זכויות האדם של כלל אזרחי ישראל והציבור הדתי."

ח"כ הרב ישראל אייכלר: "זאת מלחמת תרבות התועבה נגד כל יהודי מאמין. הביזוי הזה נעשה על ידי יצור מוסת במשך שנים רבות על ידי אויבי ומשנאי ה' אלוקי ישראל. התשובה שלנו תהיה חיזוק התורה והאמונה. נילחם מלחמת חרמה, נגד המשחיתים המחבלים בכרם ישראל".


תגובות לכתבה:

  1. אריה

    רציתי להצביע לגנץ אחרי שראיתי את זה אצביע לשס

    1. קובי

      צודק . אני רציתי להצביע למפלגה מסויימת ועכשיו נפתח לי העיניים מה זה הפרסום של שס מדינה יהודית!

כתיבת תגובה: