תגובות

צאו להצביע: מעל מיליון מצביעים הגיעו לקלפיות – ללא אירועים חריגים

החל משעות הבוקר המוקדמות, פועלת משטרת ישראל בכוחות מתוגברים במוקדי ההצבעה הפרוסים ברחבי הארץ, בכדי לשמור על הסדר והביטחון ולהבטיח את קיום ההליך הדמוקרטי באופן תקין ובהתאם לחוק בתיאום עם ועדת הבחירות המרכזית.

אחוז שיעור ההצבעה נכון לשעה 10:00 עומד על 15.9 % (מספר מצביעים: 1,076,076), שיעור הצבעה מהווה עליה של אחוז אחד בהשוואה לבחירות לכנסת ה-24
באותה שעה שעמד על 14.9.


לצד ההיערכות המבצעית המוגברת של אלפי שוטרים, מתנדבים ולוחמי מג״ב במוקדי הצבעה ובסמוך אליהם, המשטרה ערוכה ופועלת בכדי לתת מענה מיטבי גם לאירועי השגרה ולמטיילים שצפויים לפקוד את אתרי הבילוי, הפארקים והכבישים ביום השבתון. בהתאם, שוטרי התנועה והסיור נפרסו ברחבי הארץ בכדי להעניק שירותי משטרה מיטביים לאזרחי ישראל ומשתמשי הדרך.

מפכ״ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי, מסייר בשעה זו ברחבי הארץ, נפגש עם המפקדים והשוטרים, ומקבל סקירה אודות היערכות ופעילות מערכי המשטרה.

בשעות הבוקר, סמוך לשעה 06:30, טרם פתיחת הקלפיות, התקבל במשטרה דיווח על נוזל שנשפך בשני מוקדי הצבעה בעיר בית שמש. לאחר ניקוי החומר, הקלפיות נפתחו במועדן וכסדרן. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות המקרה.

בקלפיות בבני ברק הועלמו פתקי הצבעה ט' של רשימת הציונות הדתית-עוצמה יהודית. לאחר פניה מהירה של הצוות המשפטי של עוצמה יהודית לוועדת הבחירות והגעה של צוותי השטח של עוצמה יהודית לקלפי, הפתקים הוחזרו.

כמו כן, משטרת ישראל קוראת לציבור לנהוג באחריות ולא לתת יד בשרשור הודעות כזב שמקורן ותוכנן לא ידוע ולמנוע הטעייה וזריעת בהלה בקרב הציבור.


כוחות משטרה גדולים, גלויים וסמויים, ימשיכו לפעול לאורך היממה בריכוזי הקלפיות ובסביבתם, הכל בכדי להבטיח את מהלכן התקין של הבחירות, לשמור על טוהר הבחירות והסדר הציבורי ולהגן על שלום הציבור ובטחונו.


תמונות מפעילות השוטרים מאז שעות הבוקר ברחבי הארץ במבצע הבחירות לכנסת ה-25 של מדינת ישראל. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: