תגובות

תאונה קטלנית סמוך לרחלים: אישה נהרגה וילדה כבת 8 נפצעה קשה

צוותי רפואה העניקו סיוע ראשוני בזירת תאונה קשה בכביש 60 בסמוך לצומת רחלים.

בשעה 12:37 התקבל דיווח על תאונת דרכים בין 2 רכב ומשאית, בכביש 60 סמוך לצומת רחלים. פאראמדיקים של מד"א קבעו את מותה של אישה בשנות השלושים, וחובשים ופראמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח בילינסון, ילדה כבת 8 במצב קשה, עם חבלה רב מערכתית, מורדמת ומונשמת, פעוטה כבת שנתיים וגבר כבן 30 במצב קל עד בינוני, נהג המשאית פלשתינאי כבן 30 פונה במצב קל לשכם ע"י הסהר האדום.


כוחות משטרה במקום מכוונים את התנועה. בוחני התנועה פתחו בחקירת נסיבות התאונה, בשלב זה כלל כיווני החקירה נבדקים.

הותר לפרסום: ההרוגה בתאונה הקשה בשומרון – קרן אורה יוסקוביץ ז"ל מהיישוב הר ברכה

אנשי אגף הבטחון של המועצה האזורית שומרון והאגף לשירותים חברתיים קפצו למקום למתן מענה ראשוני.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון הנחה את אנשי המקצוע במועצה לתת מענה ראשוני על פי הצרכים והגיע למקום.


קרדיט: מועצה אזורית שומרון.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "תאונה קשה לעם ישראל ולהתיישובות בשומרון כולה, הצוותים לשירותים חברתיים של מועצה אזורית שומרון מלווים את הישובים הרלוונטיים בפעולות שנדרשות כרגע. התאונה הקשה הזו היתה יכולה להמנע. במשך שנים צעקנו ופעלנו כדי שהמקום הזה יוגדר כמוקד סיכון, עם השקעה תחבורתית שתמנע את התאונות שהתרחשו כאן ואת התאונה שקרתה כאן עכשיו.

כששרת התחבורה מירב מיכאלי נכנסה לכהן כשרת התחבורה היא עצרה את התקצוב של פרוייקטים רבים ובתוכם את הפרוייקט להסדרת הצומת ולאחר למעלה משנה של מאמץ הצלחנו להביא לתחילת עבודות. התאונה הזו לא הייתה צריכה לקרות".

"הממשלה מתייחסת ליהודה ושומרון כאזרחים סוג ד' במדינת ישראל, אין כאן מספיק שוטרים לאכיפה, בוודאי על רקע הנהיגה הברברית אצל רבים ב"רשות הפלשתינאית". יש כאן תת תקצוב של פרוייקטים שנוסעים בהם גם יהודים וגם ערבים. התאונה הזו היתה יכולה להמנע. הממשלה הזו לא סופרת את יו"ש, הממשלה הזו פוגעת בנו וזה עולה לנו בדם, בתאונות דרכים, זה עולה לנו בדם של הרוגים בפיגועים, התאונה הזו היתה יכולה להמנע, זו הפקרות ששרת התחבורה ושכל הדרג שמסביב, היה יכול למנוע. אנחנו נלווה את הישובים ואת המשפחות, בזמנים הקשים הללו, נתפלל לרפואתם של הפצועים ונזעק כנגד העוול הזה".

חובש רפואת חירום במד״א מוטי דהן וחובש בכיר אביתר שוב סיפרו: "מדובר בתאונה קשה מאוד, בין שני כלי רכב ישראלים ומעורבות משאית פלשתינאית . כשהגענו למקום ראינו 2 כלי רכב מעוכים , שבאחד נסע רק נהג ובשני אשה עם שני ילדים, ונהג המשאית, סה"כ 5 נפגעים, חלקם נלכדו ברכבים וחלקם שכבו על הכביש, בתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותה של האשה והענקנו טיפול רפואי מציל חיים ופינינו לבתי החולים 3 פצועים: ילדה כבת 8 במצב קשה עם חבלה רב מערכתית, מחוסרת הכרה מורדמת ומונשמת, תינוקת כבת שנה במצב קל עד בינוני ופצוע נוסף מהרכב השני גבר כבן 30 במצב בינוני. נהג המשאית טופל ופונה לבית חולים בשטח הרשות ."

חנן אפיק ועמנואל טמם חובשי איחוד הצלה מסרו: "מדובר בתאונה עם מעורבות שני כלי רכב ומשאית. למרבה הצער נקבע מותה של נהגת כבת 30. בסיוע צוותי רפואה של צה"ל הענקתי בזירה סיוע ראשוני לגבר כבן 40 שנפצע בינוני עד קשה, לילדה כבת 8 שנפצעה קשה, ולילד כבן שנה שנפצע באורח קל עד בינוני. נהג המשאית ונוסע ששהה עמו במשאית טופלו ופונו ע"י הסהר האדום במצב קל".


צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: