תגובות

תל אביב: מפקחי רמ"י פינו מתחם של כ-17 דונם – שישמשו לבניית אלף יח"ד ואזור תעסוקה • צפו

מפקחי רשות מקרקעי ישראל פעלו לקיום פסק דין לפינוי מתחם של 17 דונם בת"א, הקרקע תשמש לבניית אלף יחידות דיור ואזור תעסוקה

בסוף השבוע שעבר (27.10) ביצעו מפקחי רמ"י פינוי של מתחם בהיקף של כ-17 דונם ברחוב תל גיבורים בתל אביב, במסגרת ביצוע פסקי דין של בית המשפט.


הקרקע פונתה מפולשים שהחזיקו בה בניגוד לחוק, וכעת המתחם פנוי לבנייתן של כאלף יחידות דיור וכ-280 אלף מ״ר לתעסוקה. בעתיד הקרוב וטרם הבנייה בקרקע, השטח עתיד לשמש כמסוף תחבורתי.
יש לציין כי פסק הדין התקבל לאחר הליכים משפטיים רבים, לרבות החלטה של בית המשפט העליון, ולאחר שטענות הפולשים נשמעו ונקבע כי אין ולא היתה להם כל זכות בקרקע ועליהם לפנותה כדי לאפשר בנייה בשטח.כבוד השופטת רונית אופיר מבית משפט השלום בבת ים קבעה בפסק הדין כי: "כפי שנקבע בפסק הדין בעליון, היות ומדובר במקרקעין בבעלות המדינה, הרי שכל טענה לזכויות נוגדות בה בטלה החל ממועד הרישום".
לאור העובדה שמדובר במשפחות קשות יום ולפנים משורת הדין, רמ"י הציעה למחזיקים בשטח דמי התארגנות לפינוי, כדי לאפשר להם לשכור מקום מגורים חלופי.


עו"ד שירה תם, מנהלת החטיבה לשמירה על הקרקע ברשות מקרקעי ישראל: "מתוך הבנה למצב המשפחות השוהות במקום, רמ"י פועלת במלוא הרגישות, יחד עם ביצוע חובתה לקיים את החלטת בית המשפט ולהחזיר את הקרקע לטובת הציבור".

הפינוי בתל גיבורים, צילום: רשות מקרקעי ישראל


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: