תגובות

לאחר חתימת ההסכם עם לבנון: ראש הממשלה יאיר לפיד ערך סיור ביטחוני באסדת כריש

ראש הממשלה יאיר לפיד ערך היום (א'), 30 באוקטובר 2022, ה' בחשון תשפ"ג, סיור ביטחוני באסדת כריש.

צילום וידאו: עומר מירון/ לע"מ, סאונד: ניר שרף/ לע"מ.

תחילה ראש הממשלה לפיד קיבל סקירה ממנכ"ל חברת אנרג'יאן ישראל שאול צמח אודות תהליך הפקת הגז שהחל ביום ד' בשבוע שעבר. בהמשך, ביקר בחדר הבקרה, שוחח עם עובדי החברה הישראליים ועלה לנקודת תצפית על האסדה והאזור.


רה"מ לפיד עמד על כך שההסכם, כמו גם המשך הפקת הגז מ'כריש', יבטיחו יציבות כלכלית ואנרגטית למדינת ישראל למשך שנים ארוכות קדימה, וכן יתרמו רבות להורדת יוקר המחיה.

בעקבות הפקת הגז מאסדת כריש, צפויה ירידה במחירי האנרגיה בישראל ובמקביל ישראל תגדיל את ייצוא הגז הטבעי ממנה, ותסייע לאירופה להתמודד עם משבר האנרגיה ביבשת.

מידע נוסף: חברת אנרג'יאן, בעלת הזכיון להפקת הגז הטבעי ממאגרי כריש ותנין, החלה בהפקת הגז ואספקתו ללקוחות. הגז הטבעי ממאגר כריש מספק חשמל ללקוחות בישראל החל מסוף השבוע האחרון.

לביקור התלוו מנכ"לית משרד רה"מ נעמה שולץ, ראש המל"ל ד"ר איל חולתא, מנכ"ל משרד החוץ אלון אושפיז, המזכיר הצבאי לרה"מ אלוף אבי גיל, מנכ"ל חברת אנרג'יאן ישראל שאול צמח וגורמים נוספים.

רה"מ לפיד: במקום הזה נמצא העתיד האנרגטי והכלכלי של מדינת ישראל. הפקת הגז מאסדת כריש תוריד את מחירי האנרגיה בישראל, תהפוך את מדינת ישראל לספקית אנרגיה אזורית ותסייע לאירופה להתמודד עם משבר האנרגיה. מפה יוצא הגז שיבטיח הורדה של יוקר המחיה. זה הישג גדול למדינת ישראל".(צילום תמונה: קובי גדעון/ לע"מ).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: