תגובות

פיגוע ירי בחברון: מחבלים ירו סמוך לביתו של ח"כ בן גביר – יהודי נרצח וארבעה נפצעו קשה וקל • צפו

לפני זמן קצר, מחבל פתח בירי סמוך לביתו של חבר הכנסת איתמר בן גביר בגבעת האבות שבקריית ארבע, כוחות שהיו במקום השיבו באש לעבר מקור הירי. כתוצאה מהירי, חמישה נפצעו, בהם: 2 במצב אנוש וקשה. למרבה הצער, בבית חולים נקבע מותו של הפצוע האנוש.


המחבל חוסל, אך יש חשש למחבלים נוספים. כוחות רבים במקום פתחו בסריקות. תושבי קריית ארבע הונחו להסתגר בבתים.

מחקירה ראשונית עולה כי יהודי בסביבות גיל ה-50 יחד עם בנו בן ה-30 נכנסו לחנות עם איזה ערבי, נכנס מחבל, ירה בהם, האבא נורה במצב קשה, הבן נפצע קל, והערבי נפצע בישבנו…

המחבל ירה על חובשים ופראמדקים שהגיעו למקום, עופר אוחנה – פראמדיק מד"א נפצע קשה בבטנו מרסיס של ירי בזמן שטיפל בפצוע.

כוחות קפצו לזירה ונתקלו במחבלים, רבש"ץ המקום דרס את המחבל ולוחם בחופשה ירה בו והוא חוסל.


המחבל שחוסל הוא מוחמד אל-ג'עברי מהכפר סעיר ומשתייך לחמולת ג'עברי – מחבלים של חמאס.

ממד"א נמסר כי בשעה 20:53 התקבל דיווח על פיגוע ירי בציר מקרית ארבע לחברון, סמוך לחסם אשמורת. חובשים ופראמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח הדסה עין כרם ושערי צדק 4 פצועים מירי, בהם 1 קשה, 1 בינוני ו-2 קל. פצוע נוסף, פלשתינאי במצב קל פונה ע"י הסהר האדום. למרבה הצער, בבית חולים נקבע מותו של הפצוע האנוש.

בית החולים מודיע על מצב הפצועים.

צילום: דוברות מד"א.

הפראמדיק של מד"א חגי וינגוש ובני טנא וחובש על אופנוע מד"א מתן גידא סיפרו: "חברנו לפצועים שחלקם חולצו מהזירה בתוך רכב וחלקם עדיין היו בזירה. גבר כבן 50 היה מחוסר הכרה וסבל מפציעה בפלג גופו העליון. גבר נוסף כבן 50 היה בהכרה מלאה וסבל מפצעי ירי והפצוע השלישי, גבר כבן 30 נפצע ביד והיה בהכרה מלאה. הענקנו לפצועים טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותם תוך כדי טיפול לבתי החולים כשמצבו של אחד קשה, אחד בינוני והשלישי קל. בזירה עצמה נפצע באורח קל גם פלשתינאי תושב חברון, לאחר שטיפלנו בו בשטח הוא פונה ע"י הסהר האדום."

פינוי הפצוע לשערי צדק.

מדובר צה"ל נמסר: "מחבל פתח בירי במרחב חסם ציון. המחבל נוטרל במקום על ידי איש ביטחון אזרחי. מספר אזרחים נפצעו כתוצאה מהירי. הפצועים מפונים לבית חולים לקבלת טיפול רפואי. כוחות צה"ל פתחו בסריקות במרחב אחר חשודים נוספים."

חובש רפואת חירום במד"א ישראל ליאור שהגיע ראשון לטפל בפצועים בפיגוע הירי בחברון מספר: "הגעתי עם חובש נוסף לזירת האירוע סמוך לחסם אשמורת בחברון. הבחנו ברכב כשבכיסא שליד הנהג ישב גבר כבן 50 מחוסר הכרה עם פצעי ירי בגופו. יחד איתי היה חובש בכיר במד"א שהחל לטפל בפצוע שברכב. בזמן שרצתי להביא ציוד רפואי שמעתי את החובש שאיתי צעק "נפצעתי. ירי עלי". תפסנו מחסה ובזמן שאני מעניק טיפול מציל חיים לחובש שאיתי הזעקנו כוחות נוספים ולאחר שהגיעו פינינו את הפצוע מהרכב ואת החובש שאיתי לבתי החולים כשמצבו של החובש קשה ויציב והפצוע השני שהיה ברכב במצב אנוש."

חיים וינגרטן ראש אג״מ זק״א: ״בביה״ח הדסה עין כרם נקבע מותו של גבר כבן 50 שנפצע באורח אנוש בפיגוע ירי הרצחני בגבעת האבות, מתנדבי זק״א הוזעקו למתחם ביה״ח הדסה עין כרם וטיפלו בכבוד המת באיסוף הממצאים מהאמבולנס של מד״א, בכדי להביאם לקבורה.״

צילום: דוברות זק״א

חבר הכנסת איתמר בן גביר יצא נגד תדרוכי מערכת הביטחון ואמר: "ירו לעבר הבית שלי, גם לעבר בתים אחרים. לא יודע אם התכוונו לרצוח אותי שוב, אבל א"כ זו תוצאה של הסתה והכפשה שלא פוסקת".

ראש מועצת קרית ארבע חברון אליהו ליבמן אמר בתגובה לפיגוע הערב: "ספגנו הערב פיגוע קשה מאוד. לפני חמישה חודשים החליט שר הבטחון לפתוח את חסם אשמורת שהיה סגור 20 שנים לתנועת רכבים פלסטינים, אזהרנו בזמן אמת שפתיחת המחסום עלולה להוביל לפיגועים, ולצערנו כאמור החשש הזה התממש הערב. אנו דורשים גביית מחיר קשה מהמחבלים ומשולחיהם, ודורשים ממערכת הבטחון לסגןר את חסם אשמורת במיידי. מועצת קרית ארבע חברון מלווה כעת את המשפחות ומאחלת רפואה שלמה לפצועי הפיגוע".


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: