תגובות

"הגענו להידברות": הרבשצ"ים החליטו להקפיא את השביתה

לאחר מספר ימים של שביתה, נועד סגן שר הביטחון ח"כ אלון שוסטר, בהנחיית שר הביטחון בני גנץ, עם נציגי הרבש"צים, כדי לדון בדרישות ובצרכים שהציפו רכזי הביטחון בהמשך לשיח שמקיים משרד הביטחון בתקופה האחרונה.סגן השר הביע הערכה גדולה לרכזי הביטחון שפועלים לילות כימים למען ביטחון אזרחי מדינת ישראל תושבי היישובים ושותפים בעול הבטחוני.
הוא הביע מחוייבות לעסוק בנושא לעומק לאחר תקופת הבחירות כדי לדאוג למעמדם ולבצע הסדרה בתחום מיד לאחר תקופת הבחירות משום שבשלב זה לא ניתן לקבל החלטות מעשיות ולקיים עבודה סדורה.סגן שר הביטחון פנה לרכזי הביטחון ואמר להם כי מדינת ישראל נמצאת בתקופה ביטחונית מאתגרת ובעת הזו שביתה מצידם מעמידה בעיות ביטחוניות מהותיות.

בעקבות הדברים, הסכים ארגון הרבש״צים להקפיא את השביתה לעת עתה לתקופה של 3 חודשים כדי לתת למשרדי הממשלה לקיים עבודה מקצועית מסודרת שתחייב החלטות פרקטיות הנוגעות למעמדם ותנאיהם של רכזי הביטחון.

איתי הופמן, יו"ר ארגון הרבש״צים מבית ההסתדרות הלאומית מודה לסגן השר שוסטר על הקדשת הזמן לשיח ולמחוייבותו לנושא מיד לאחר הבחירות. מודה לישראל גנץ ראש מועצת בנימין על האירוח ועל גילוי האחריות והבנה ברגישות המצב ולראש מועצת גוש עציון ויו"ר מועצת יש"ע שלמה נאמן על השתתפותו בפגישה דחופה זו. אני בטוח כי עם אוזן קשבת, כפי שגילה סגן שר הביטחון שוסטר ובגיבוי שמעניק למהלך שר הביטחון, ניתן להגיע להבנות לטובת ביטחון אזרחי ישראל ולמען הסדרי העסקה ראויים של הרבשצים.

ההידברות הממושכת בין רכזי הבטחון לבין סגן השר אלון שוסטר נעשתה בתיווכו של ראש מועצת בנימין ישראל גנץ. הפגישה בין הצדדים נערכה בלשכתו של ישראל גנץ בבנין המועצה האזורית יחד עם ראש מועצת גוש עציון ויו"ר מועצת יש"ע שלמה נאמן.ראש המועצה ישראל גנץ: "אני מודה לסגן השר אלון שוסטר על הרגישות ועל האוזן הקשבת האמיתית למצוקות וכן לרבשצי"ם על האחריות שגילו בעת הזאת. כולם מחוייבים לרווחתם ונסייע כדי שכך יהיה".

שלמה נאמן ראש המועצה האזורית גוש עציון ויו״ר מועצת יש״ע בירך על ההחלטה ואמר: ״אנו מודים לסגן שר הביטחון, אלון שוסטר על שנענה לבקשותינו ועל התחייבותו לטפל בסוגיה ולראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ על ההתגייסות לתיווך בנושא. הרבש״צים הם הגורם החיוני ביותר ביישובים שלנו -הם פועלים ושומרים מסביב לשעון ובכל ימות השבוע על ביטחונם של התושבים. נמשיך לפעול מול הגורמים הרלוונטיים במטרה לפתרון המשבר בדרך הטובה והמהירה ביותר.״


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: