תגובות

יוסי דגן נגד החלטת צה"ל: "גם אם עשה טעות נקודתית הוא נהג בגבורה" – כל הפרטים

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הודיע כי הוא "מגבה לחלוטין" את רבש"צ הר ברכה לאחר הודעת דובר צה"ל על השעייתו בשל תפקודו בעת שפורעים ערבים עלו לעבר הישוב. יוסי דגן: "הרבש"ץ הגן על אזרחים וחיילים בגבורה – מגבים אותו לחלוטין". גם מזכירות הישוב מגבה את הרבש"ץ

בעקבות הודעת דובר צה"ל הערב (שלישי) על השעייתו של רבש"צ הר ברכה מתפקידו, הודיע ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן כי הוא מגבה לחלוטין את רבש"צ הישוב. בנוסף אומר דגן כי יש לגבות את רבש"צ הר ברכה כפי שמגבים קצינים ולוחמים שעשו טעות בשיקול הדעת במהלך אירוע מבצעי. דבריו של דגן מצטרפים למכתב גיבוי שהוציאו הערב מזכירות הישוב הר ברכה בו הם מחזקים את הרבש"צ ומודים לו על תפקודו באירוע.

לדברי דגן: "הייתי באופן אישי באירוע הקשה שהיה ביום שישי כאשר עשרות פורעים ערבים, עם רוח גבית חיצונית מארגוני שמאל קיצוני, טיפסו לכיוון שכונת גבעת רונן ותקפו באבנים תושבים ואת מעט החיילים שהיו שם. רכז הביטחון של הישוב הר ברכה הגיע למקום על אף השביתה הארצית של הרבש"צים, וכאשר חלק מהכוחות המעטים היו צריכים לצאת לאירוע אחר, הוא הגן בגופו על אנשים ותפקד באירוע מצוין. גם אם עשה הוא טעות מקצועית של שימוש בכוח זה היה על מנת להגן ולא על מנת לבצע עבירה פלילית או לתקוף".

"על כן הוא חייב לקבל את הגיבוי, בדיוק כפי שכל לוחם או קצין, חייב לקבל גיבוי שהוא עושה את תפקידו ומגן, גם עם ישנה טעות מקצועית נקודתית. רכז הביטחון של הר ברכה נהג בגבורה ובדיוק כפי שמצופה ממנו. כלל המערכות נבחנות בגיבוי הלוחמים שלהם, בדיוק במצבים האלה, וגם הוא לוחם אמיץ שהגן על תושבים וחיילים. יחד עם מזכירות הר ברכה ליווינו אותו לתחנת המשטרה כשתושאל וחיכינו עד סיום התשאול. נמשיך ונגבה במלוא העוז את שלחיינו השומרים על ביטחון יישובינו, תושבינו, וחיילנו – רבש"צים וחיילים", הוסיף דגן.

תמיכתו של דגן מצטרפת למכתב תמיכה אותו הוציאה מזכירות הר ברכה אשר מגבה את הרבש"צ וקראה להשיבו לתפקוד מלא בהקדם.

על פי הודעת דובר צה"ל, לאחר תחקור ראשוני בעניין התנהלותו של רבש"צ היישוב "ברכה" שלקח חלק בחיכוך בסמוך לכפר בורין, הוחלט אתמול להשעותו מתפקידו בידיעת מעסיקיו מטעם היישוב, עד גמר התחקיר בנושא. לטענתם, מתחקיר ראשוני שבוצע על ידי מפקד חטיבת "שומרון", עולה כי הרבש״צ נכח בנקודת החיכוך ללא נוכחות כוחות צבאיים על מנת לפזר את העימות שהתהווה. הרבש"צ סיפק למתיישב אמצעי לפיזור הפגנות מסוג גז, ואישר לו להשתמש בו.


צילום: מועצה אזורית שומרון
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: