בהתפרעות ערבית בבנימין: קצין צה"ל תועד בשיחת תיאום עם סייען הפיגוע

התפרעות ערבית בבנימין: מאות ערבים מהכפר תורמוסעיא התפרעו הבוקר (שלישי) בעמק שילה בסמוך לישובים עמיחי ועדי עד, בפרובוקציה אלימה שיזמה הועדה למאבק בהתנחלויות של הרש"פ.

הפורעים יידו אבנים לעבר חיילי צה"ל והדליקו צמיגים, כשהם מנסים לחדור בתהלוכת ענק לשטח הישוב עמיחי.


באירוע תועדו, מועיד שעבאן, כמאל אבו סאפקה ועבדאללה אבו רחמה – כולם מחבלים משוחררים שנמנים על בכירי הועדה, כשהם מתעמתים עם חיילי צה"ל, וכן פעילי שמאל אנרכיסטי, ביניהם אריק אשרמן וגיל המרשלג.

בהמשך האירוע תועד קצין צה"ל בכיר כשהוא משוחח עם לאפי שלבי, סייען המחבל שרצח את יהודה גואטה ונראה מנהל איתו דין ודברים בנוגע להתפרעות.

שלבי, שסייע לרוצח יהודה גואטה, נעצר, וריצה בכלא הישראלי עונש של שנת מאסר אחת בלבד.
בעקבות מעצרו, הפך שלבי לגיבור ונבחר לכהן כראש הכפר תורמוסעיא.

בפורום מאבק על כל דונם שתיעדו את האירוע, מסרו בתגובה: "מדובר בהתפרעות אלימה נוספת שיזמה הועדה למאבק בהתנחלויות ברש"פ. גם הפעם, כמו במקרים רבים אחרים, היה עצוב לראות כי צה"ל לא מבין את אופי האירוע וזהות אנשיו, ומתייחס להתפרעות המחבלים כאל הפגנת נכים חביבה".


"כך למשל, במקום לירות ברגלי המתפרעים ולעצור במקום את חבורת המחבלים הזאת, בחרו קציני צה"ל לשוחח בנעימות ולתאם את מהלך ההתפרעות עם לאפי שלבי, מחבל משוחרר שהדם על ידיו עוד טרי".

"הגיע הזמן שבצה"ל יעשו שינוי סוויץ' ויבינו שמדובר בלא פחות מארגון טרור מאורגן ומסודר שעומד מאחורי מרבית ההתפרעויות ביהודה ושומרון.
את אנשיו ניתן לעצור ביממה אחת, ובכך למנוע מראש שורת אירועים אלימים שעולים לאזרחי ישראל ולצה"ל ברכוש ודם רב", הוסיפו בפורום.


קרדיט: פורום מאבק על כל דונם.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: