תגובות

"ניטרלתי אותו": תיעוד מיוחד – כך איתר, רדף ונטרל השוטר את המחבל שביצע את פיגוע בירושלים • צפו

כזכור, אתמול אחר הצהריים הגיע מחבל (בן 16, תושב ענאתא החדשה) לשטח ציבורי בין רחוב בר-לב לששת הימים, ודקר עובר אורח בגבו באמצעות סכין. מיד לאחר פיגוע הדקירה, המחבל נמלט מהמקום, והאדם שנדקר פונה עם סכין בגבו באורח קשה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. כוחות משטרה גדולים של מחוז ירושלים בפיקוד מפקד המחוז, הגיעו למקום בתוך זמן קצר, סגרו את זירת האירוע והחלו בגביית עדויות ואיסוף ראיות. כוחות המשטרה החלו בסריקות אחר החשוד במעשה במספר מעגלים בהתאם לתיאור המחבל שהופץ ע״י משל״ט מחוז ירושלים.

סרטון ממצלמות הגוף של השוטר מרגע זיהוי המחבל, המרדף אחריו ונטרולו, ובהמשך הגעת כוחות משטרה נוספים למקום. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

פחות משעה לאחר הפיגוע במהלך הסריקות שבוצעו בעקבותיו, שוטר סיור מתחנת שלם של מחוז ירושלים זיהה את המחבל החשוד בדקירה באזור מגרשי הכדורגל סמוך לשכונת שמעון הצדיק. כשהבחין המחבל בשוטר לא נענה לקריאותיו לעצור ולשכב על הארץ וניסה להימלט רגלית לתוך המגרשים, שעה שילדים ונערים משחקים במקום. השוטר חתר למגע וביצע אחריו מרדף שבמהלכו טיפס השוטר על גדר ורץ בעקבותיו עם נשק שלוף. בשלב מסוים, המחבל הסתובב לכיוון השוטר עם חפץ בידו והשוטר שחש סכנה לחייו ולסובבים אותו, ביצע ירי מדויק לעברו ונטרל את המחבל. כוחות משטרה גדולים הוזעקו למקום וחקירת הפיגוע הוטלה על היחידה המרכזית של מחוז ירושלים. המחבל נפצע באורח קשה ופונה לקבלת וטיפול רפואי.


בהערכת מצב שהתקיימה אמש בשטח, מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן שיבח את תפקוד השוטר שנטרל את המחבל ואמר: ״השוטר שנטרל את המחבל הפגין ערנות, נחישות, חתירה למגע, אומץ לב ותושייה רבה. הירי המדויק ותפקודו המקצועי- הוביל לנטרול המחבל ומנע פגיעה בחפים מפשע שהיוו בסביבתו. כך מצופה מכל שוטר במחוז ירושלים ובמשטרת ישראל. יש להמשיך ולדרוך את השוטרים לערנות מוגברת ודריכות בכל גזרות הפעילות. נמשיך לפעול נגד מחבלים וטרור באשר הם, למען ביטחון אזרחי ישראל״.

זו אינה הפעם הראשונה שבה השוטר מנטרל מחבל שמבצע פיגוע בעיר ירושלים. לפני שבע שנים בתאריך 12.10.2015, התרחש בכניסה לעיר ירושלים פיגוע דקירה על אוטובוס (קו 185) במהלכו מחבל דקר חייל וניסה לחטוף את נשקו. השוטר ביחד עם שוטרים נוספים ממחוז ירושלים חתרו למגע לעבר המחבל ולאחר מאבק עמו נטרלו אותו.


סרטון מפיגוע דקירה קודם שבו השוטר לקח חלק בנטרול מחבל שדקר חייל באוטובוס בכניסה לירושלים ביום 12.10.2015. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: