תגובות

יאיר לפיד נפגש עם ראש ממשלת אלבניה: "סיכמו על שת"פ בתחום הסייבר כנגד תקיפות מאיראן"

ראש הממשלה יאיר לפיד נפגש היום (א'), 23 באוקטובר 2022, כ"ח בתשרי תשפ"ג, עם ראש ממשלת אלבניה אדי רמה, בלשכת רה"מ בירושלים.

תחילה התקיימה פגישה בארבע עיניים, ולאחריה פגישה מורחבת בהשתתפות הצוותים משני הצדדים.


המנהיגים שוחחו על הרחבת שיתופי הפעולה בין המדינות במגוון תחומים, ועל חיזוק הקשרים הבילטראליים, בין היתר, בתחומי התיירות והסחר. בנוסף, שוחחו על אתגרים משותפים לשתי המדינות בדגש על האיום האיראני.

על רקע תקיפות הסייבר האיראניות נגד אלבניה שהתרחשו בחודשים האחרונים, הציע ראש הממשלה לפיד לראש הממשלה רמה שת"פ בתחום הסייבר במטרה לחזק את יכולות ההגנה בהתמודדות עם איום זה.
רה"מ לפיד הודה לראש ממשלת אלבניה על תמיכתה האמיצה של מדינתו ביהודי אלבניה במהלך השואה. שני המנהיגים הסכימו על חשיבות המאבק באנשטימיות.

ראש הממשלה יאיר לפיד בפתח פגישתם: "אני שמח לברך אותך בבואך לארץ. אתה ידיד אמת של ישראל מזה עשרות שנים.

לאלבניה יש מקום מיוחד בהיסטוריה היהודית. הערכים והעקרונות של העם האלבני הביאו את אזרחיך לסכן את חייהם כדי להציל יהודים בתקופת השואה. הם נתנו להם מקום מפלט ומצאו דרכים להבריח אותם מידי הנאצים. לעולם לא נשכח את אלה שעמדו לצדינו.

איראן מהווה איום משותף לישראל ואלבניה. ראינו זאת בתקיפות הסייבר האיראניות נגד אלבניה רק לאחרונה. ישראל תסייע ככל הניתן במאמץ נגד איראן; אנו רואים זאת כאינטרס לאומי וכחובה היסטורית".(צילום: חיים צח/ לע"מ)
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: