תגובות

ירצה 14 חודשי מאסר: נהג מיניבוס נתפס נוהג בפסילה בפעם החמישית ומשתמש בטלפון – וזה לא הכל

במהלך חודש יולי, הבחינו שוטרי הסיור במשטרת אילת בנהג הנוהג במיניבוס ואשר עושה שימוש אסור במכשיר הנייד שברשותו בעת שנוהג.

השוטרים כרזו לנהג לעצור בצדי הכביש, אך הוא המשיך בנסיעה עד שנעצר ובעת שבדקו אתַ פרטיו מצאו כי הוא נוהג בפעם החמישית כשרישיונו פסול, עוד מצאו השוטרים כי אין ברשותו רישיון נהיגה מתאים לסוג הרכב בו נוהג וכן תעודת הביטוח לא בתוקף. צפו במעצר כפי שתועד במצלמת הגוף של השוטרים:


תיעוד מצלמת גופו של השוטר מרגעי המעצר, קרדיט: דוברות המשטרה.

הנהג, תושב הצפון בן 34, עוכב לתחנת המשטרה, בתום חקירה שנערכה ע"י בוחני התנועה של משטרת מרחב אילת ונעצר. בתום פעולות חקירה מהירות, הגישה חטיבת התביעות של משטרת ישראל באילת, כתב אישום כנגד הנהג המייחס לו את החמורות שבעברות התעבורה – נהיגה בפסילה.

עו"ד פקד רעות ניתאי, תובעתַ פלילית ציינה בבקשתה למעצר עד תום ההליכים: ״שחרורו ממעצר יהווה סיכון ברור ומוחשי לביטחון הציבור בכלל משתמשי הדרך בפרט."

תובע התעבורה בשלוחת התביעות של משטרת ישראל באילת, פקד עו"ד גור צור, ניהל את תיק התביעה כנגד הנאשם, בשבוע שעבר, במסגרת דיון הכרעת דינו של הנאשם בבית משפט השלום באילת, על יסוד הודאתו, הושע הנאשם בביצוע עבירות של נהיגה ללא רישיון נהיגה תקף לסוג הרכב ונהיגה בפסילה, בניגוד לסעיפים 10(א) ו-67 לפקודת התעבורה (נוסח חדש) תשכ"א 1961 ונהיגה ללא ביטוח, בניגוד לסעיף 2(א) לפקודת ביטוח רכב מנועי.

לאחר ששקלה את מכלול השיקולים, ביניהם את העובדה כי הנאשם בחר לקחת אחריות ולהודות באשמה בהזדמנות הראשונה, את הרשעותיו הקודמות, את טיעוני הצדדים לעונש, גזרה עליו כב' השופטת, נועה חקלאי, סגנית נשיא בית משפט לתעבורה מחוז דרום, את העונשים הבאים:
מאסר בפועל לתקופה של 14 חודשים – תוך הפעלת מאסר מותנה שניתן לו במסגרת הליך אחר, מ-8 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים מיום שחרורו של הנאשם ממאסר לבל יעבור עבירות דומות, הטלת 10 שנות פסילה מלקבל או להחזיק רישיון נהיגה, התחייבות של הנאשם בסך של 5000 ₪ להימנע מביצוע העבירה בה הורשע למשך שלוש שנים מיום שחרורו ממאסר, במידה ולא יתחייב יאסר.

פקד עו"ד גור צור, תובע תעבורה שלוחת תביעות אילת: "בהתחשב בכך כי תקופת הפסילה ארוכה, ומאסרו של הנאשם לא קצר, ניתן לראות כי עונשו של הנאשם מאוזן – הן ביחס לחומרת העבירות אותן ביצע והן בהתחשב בנסיבותיו האישיות".אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: