תגובות

הממשלה אישרה את מינויו של אלוף הרצי הלוי לתפקיד הרמטכ"ל ה-23 של צה"ל

הממשלה אישרה היום (א'), 23 באוקטובר 2022, כ"ח בתשרי תשפ"ג, את מינויו של אלוף הרצי הלוי לתפקיד הרמטכ"ל ה-23 של צה"ל.

המינוי ייכנס לתוקף ב-17 בינואר 2023, לאחר השלמת הליך חפיפה מסודר.


מדברי הרמטכ״ל: ״אני מברך על אישור הממשלה את מינויו של אלוף הרצי הלוי לרמטכ״ל ה-23 של צה״ל. הרצי ואני מכירים שנים רבות, במהלכן הכרתי קצין אמיץ, מקצועי ומוכשר. הרצי הוא קצין מצוין ומנוסה ואני בטוח כי ימשיך להוביל את צה״ל קדימה, נוכח האתגרים הצפויים. אני מאחל לו הצלחה רבה״.

כזכור, שר הביטחון בחר באלוף הלוי בתום הליך סדור, שכלל התייעצות עם בכירים רבים, בהם ראשי ממשלה לשעבר כולל ראש הממשלה המכהן, שרי ביטחון ורמטכ"לים בעבר ובהם גם הרמטכ"ל המכהן. יצוין, כי לשר הביטחון היכרות משמעותית לאורך עשרות שנים עם שני המועמדים הסופיים לתפקיד במגוון תפקידים.

שר הביטחון גנץ, הגיע להחלטה כי האלוף הלוי, הינו הקצין המתאים ביותר מבחינת הניסיון המבצעי העשיר שיש לו במגוון זירות פעולה, וכן מבחינת יכולותיו הפיקודיות וגישתו לסוגיות צבאיות שונות, אותן הוכיח לאורך שנות שירותו בשטח ובמטה.

שר הביטחון שוחח גם עם המועמד הנוסף לתפקיד הרמטכ"ל האלוף אייל זמיר. גנץ אמר לזמיר, כי הוא רואה בו כמועמד מצויין, ראוי ואיכותי לתפקיד הרמטכ"ל וכן לתפקידים בכירים נוספים במערכת הביטחון, והודה לו על אופן ההתמודדות המכבד ועל תרומתו הגדולה לביטחון ישראל בעשרות שנות שירותו עד כה.
גנץ ציין בפניו, כי הוא בטוח שימשיך לתרום למדינת ישראל.


(צילום: חיים צח/ לע"מ)
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: