תגובות

פיגוע דקירה בירושלים: מחבל דקר עובר אורח באורח קשה, נמלט – ונוטרל בירי • כל הפרטים

סמוך לשעה 16:10, התקבל דיווח על דקירה של הולך רגל בשביל סמוך לכביש בר לב- ששת הימים בירושלים. החשוד דקר עובר אורח באמצעות סכין ונמלט מהמקום. מהמקום פונה פצוע באורח קשה (עפ"י גורמי רפואה) ופונה לטיפול רפואי בבית החולים.

כוחות משטרה גדולים בפיקוד מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג'מן, הגיעו למקום בתוך זמן קצר, סגרו את זירת האירוע והחלו סריקות אחר חשוד במעשה.

אחרי זמן קצר, שוטר מתחנת שלם של מחוז ירושלים זיהה את המחבל החשוד בדקירה עם חפץ בידו באזור שייח׳ ג’ראח. השוטר ביצע אחריו מרדף שבמהלכו החשוד הסתובב לכיוונו עם חפץ בידו. השוטר שחש סכנת חיים ביצע ירי וניטרל אותו.


רגעי נטרול המחבל.

ממשטרת ישראל נמסר: "היום, בסמוך לשעה 16:15, הגיע מחבל (בן 16, תושב ענאתא החדשה) לשטח ציבורי בין רחוב בר-לב לששת הימים, ודקר עובר אורח בגבו באמצעות סכין. מיד לאחר פיגוע הדקירה, המחבל נמלט מהמקום והאדם שנדקר, תושב בני ברק בשנות העשרים לחייו פונה עם סכין בגבו באורח קשה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים.

בעקבות הדיווח על הדקירה של הולך הרגל, כוחות משטרה גדולים של מחוז ירושלים בפיקוד מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן, הגיעו למקום בתוך זמן קצר, סגרו את זירת האירוע והחלו בגביית עדויות ואיסוף ראיות. כוחות המשטרה החלו בסריקות אחר החשוד במעשה במספר מעגלים בהתאם לתיאור המחבל שהופץ ע״י משל״ט מחוז ירושלים.

במהלך הסריקות סמוך לשעה 17:00, שוטר מתחנת שלם של מחוז ירושלים, זיהה את המחבל החשוד בדקירה באזור מגרשי הכדורגל בשייח׳ ג’ראח בסמוך לציר חיים בר לב. כשהבחין המחבל בשוטר ניסה להימלט רגלית, אך השוטר חתר למגע וביצע אחריו מרדף שבמהלכו טיפס השוטר על גדר ורץ בעקבותיו עם נשק שלוף. בשלב מסויים, המחבל הסתובב לכיוון השוטר עם חפץ בידו והשוטר שחש סכנה לחייו, ביצע ירי מדוייק לעברו וניטרל את המחבל."

מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן קיים לאחר נטרול המחבל הערכת מצב עם כלל המפקדים בזירת נטרול המחבל, במהלכה שיבח את תפקוד השוטר שנטרל את המחבל ואמר: ״השוטר שנטרל הערב את המחבל הפגין ערנות, נחישות, חתירה למגע, אומץ לב ותושייה רבה. הירי המדוייק ותפקודו המקצועי- הוביל לנטרול המחבל ומנע פגיעה בחפים מפשע שהיוו בסביבתו. כך מצופה מכל שוטר במחוז ירושלים ובמשטרת ישראל. יש להמשיך ולדרוך את השוטרים לערנות מוגברת ודריכות בכל גזרות הפעילות. נמשיך לפעול נגד מחבלים וטרור באשר הם, למען ביטחון אזרחי ישראל״.

חקירת הפיגוע הוטלה על היחידה המרכזית של מחוז ירושלים.

מפכ״ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי, שיבח הערב את כח המשטרה ממחוז ירושלים שהביא תוך זמן קצר לניטרול המחבל שביצע את פיגוע הדקירה היום בדרך בר לב בירושלים : ״מרגע הדיווח על הפיגוע בירושלים פעלו שוטרי מחוז ירושלים במטרה להביא למעצר מהיר של המחבל בכדי למנוע ממנו להמשיך לדקור יהודים ברחבי העיר ולהביא למעצרו . אני רוצה לשאת תפילה להחלמת הפצוע מהפיגוע ומי ייתן וייתגבר על הפציעות במהרה. אני רוצה להודות למפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג׳מן שמפקד על הכוחות בשטח מידי יום בתקופה של רגישות בטחונית גבוהה ופעם אחר פעם מוביל את המחוז לסיכול פיגועי טרור ולכידת מחבלים. שיידע כל מחבל כי דמו בראשו וכי ידה הארוכה של משטרת ישראל תגיעה אליו. אני מבקש שוב לחזק את ידי מפקד המחוז , שוטרי מחוז ירושלים ולוחמי מג״ב הנמצאים כבר שבועות ארוכים בכוננות גבוה ושומרים על בטחון הציבור בעיר״.

המחבל שביצע את הפיגוע בירושלים – מוחמד אבו קטאיש.

בעקבות הפיגוע, מחסום מ.פ שועפאט, סגור עד להודעה חדשה – זאת לאחר שהמחבל שיצא משם לבצע טת הפיגוע.תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: