מאות רבש"צים החלו הבוקר בשביתה כללית: "בגלל גנץ- דם אזרחי ישראל הפך להפקר"

לאחר התעלמותו של שר הביטחון בני גנץ מבקשתם, מאבק הרבש"צים הגיע לנקודת רתיחה ובשל כך הודיעה ההסתדרות הלאומית המאגדת את הרבש"צים על שביתה של הרבש"צים והשבתה כוללת של כל מערך הבטחון בארץ במעל ל-430 ישובים מהצפון עד הדרום החל מהיום.

הערב, החל מהשעה 19:00 תתקיים הפגנה של מאות רבש"צים מחוץ לביתו של שר הביטחון בני גנץ בראש העין.כיום למאות הרשב"צים ברחבי בארץ יש 3 גורמי העסקה, הראשון הוא משרד הביטחון, השני הם הרשויות המקומיות והישובים והשלישי הוא צה"ל שאמון על הכשרתם המקצועית. כעת, הרבש"צים דורשים להיקלט כעובדי משרד הביטחון, וזאת כתנאי שישפר דרמטית את ביטחונם של תושבי הישובים עליהם הם מגנים.

במכתבם לגנץ בשבוע שעבר הדגישו הרבש"צים כי החל מהיום, יום רביעי ה- 19 באוקטובר, האחריות לביטחונם של התושבים תעבור אל שר הביטחון גנץ.

הרבש"צים הדגישו כי בכוונתם להחזיר את כל הנשקים והציוד הביטחוני אל החטיבות המרחביות ויתחילו בשביתה לאלתר.

איתי הופמן, יו"ר ארגון הרבש"צים הארצי ורבש"צ הקיבוץ מעוז חיים אמר כי: "שר הבטחון לא רואה בנו הרבש"צים כבני אנוש ולא מספק לנו תנאי העסקה הולמים על אף שאנחנו חלק מהמערך הבטחוני במדינת ישראל ונלחמים יחד עם צה"ל וכוחות הבטחון כתף אל כתף. ביטחונם של מעל למיליון אזרחי מדינת ישראל ביישובים המאוימים ביותר במדינת ישראל יפגע קשות בביטחון. לא ניתן שדם אזרחי ישראל יהיה הפקר".

יואב שמחי, יו"ר ההסתדרות הלאומית, שהכריז על סכסוך עבודה פנה במקביל לשר הביטחון גנץ במכתב וציין כי: "ההתעלמות של שר הביטחון, בני גנץ, מדרישת ארגון הרבש"צים להכרה כעובדי משרד הביטחון, מסכנת את ביטחונם ואת חייהם של מאות אלפי אזרחים ברחבי ישראל."אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: