תיעוד פיגוע הירי היום בשקד: תושב הבית שנפגע: "תחושות קשות, זה ממש לא נורמלי" • צפו

הבוקר נורו יריות לעבר היישוב שקד בשומרון. זוהו פגיעות בשני בתים ביישוב. אין נפגעים. כוחות צה"ל סורקים אחר חשודים במרחב. אחד הבתים שנפגעו הוא ביתם של בני משפחת חסיד, ששהו בבית בזמן הירי ובנס לא נפגעו.

אריאל חסיד שביתו נפגע מהירי בשקד: "תחושות קשות, זה ממש לא נורמלי"


ראש מועצת שומרון יוסי דגן הגיע לחזק את המשפחות שספגו את הירי בשקד ואמר: "הממשלה מפקירה את הביטחון של תושבי השומרון ושל כל מדינת ישראל"

ראש מועצת שומרון יוסי דגן עם בני הזוג חסיד שביתם נפגע מקליע ויו"ר הישוב חי שמואלביץ.

תיעוד הפיגוע הבוקר בישוב שקד :

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן הגיע לפני זמן קצר להפגש עם המשפחות שביתן נפגע מהירי הבוקר לישוב שקד ועם יו"ר הישוב חי שמואלביץ. . בין השאר נפגש דגן עם בני משפחת חסיד ושמע מאריאל אב המשפחה על האירוע הקשה: "לפתע שמענו מטח יריות והרגשנו פגיעה בבית. התחושות מאוד קשות, ילדים מפוחדים. שמענו צרור מטורף. ישבתי עם הלפטופ מאחורי הקיר שאליו בוצע הירי; שמעתי את הבום חזק, תיארתי לעצמי שאנחנו ממש מוקפים, והמחבל ממש בתוך הישוב, זה ממש לא נורמלי. תחושות קשות מאוד".


יו"ר הישוב חי שמולביץ, הוסיף: "בחודשים האחרונים אנחנו עדים לירי בלתי פוסק, מהכפרים השכנים, אם לכיוון הישוב,ואם ירי פרוע כל ערב,וערב. התושבים כבר לצערי מרגישים לא בטוחים, הגענו למצב שפשוט אי אפשר לקבל את זה".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון הביע זעזוע מהשגרה האיומה שנוצרה בישוב ודרש מהממשלה לתת מענה מיידי: "הירי הזה יצא מאותו מקום ממנו יצא הרוצח הנאלח שרצח את אסתר הורגן הי"ד ביער ריחן, הירי הזה הוא סימפטום להפקרות הביטחונית שהממשלה הזו מביאה עלינו".

עוד אמר דגן: "הממשלה מפקירה את הביטחון של תושבי השומרון ושל כל מדינת ישראל, כי גם המחבלים מהפיגועים באלעד ובתל אביב יצאו מכאן מצפון השומרון היכן שהיו הישובים חומש, שאנור, גנים וכדים שנעקרו כי איפה שאין התיישבות יש טרור. זה שעכשיו מתקנים פה את הגדר זה פותר את בעיית השב"חים, זה לא פותר את המוטיבציה של המחבלים לטרור, זה לא פותר את זה שהממשלה מאבדת את ההרתעה" אמר דגן.

דגן תקף את הממשלה על אוזלת ידה למול גל הטרור ואמר: "אנחנו דורשים ביטחון, אנחנו דורשים להחזיר את המחסומים בכל יהודה ושומרון כמו שעשו בשכם, דבר שהוריד בצורה דרמטית את אירועי הירי. אנחנו דורשים את איסוף הנשק של המחבלים ויציאה למבצע צבאי. כולנו מבינים שללא מבצע צבאי כנגד תשתיות הטרור לא ייפסק גל הטרור הזה וחלילה יעלה בדמים. היה כאן היום נס, אנחנו לא רוצים לסמוך על ניסים, אנחנו דורשים מהממשלה להפסיק להפקיר אותנו" הוסיף דגן.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: