תגובות

המחנה הממלכתי מציג: "תכנית איזנקוט" למיגור הפשיעה, חיזוק הביטחון האישי והחזרת המשילות

עיקרי התכנית: קבינט למלחמה בפשיעה, סמכויות חיפוש ללא צו בפשע חמור, אמצעים ללחימה בטרור אל מול לוקחי חסות, צמצום מדיניות קציבת מאסרי עולם, הגדרת טרור חקלאי כלאומני, הקמת מערך שיפוט מהיר ויחידות עירוניות מיוחדות.

את התוכנית הציג מועמד המחנה הממלכתי גדי איזנקוט, והיא מחולקת לשלוש חזיתות פעולה:
• העצמת המשטרה
• מיגור הפשיעה
• החמרת ענישה

שר הביטחון בני גנץ נאם בטקס הצגת התכנית: "התוכנית תהיה אחד מהנושאים הראשונים שממשלה בראשותי תקדם, ממשלה קיצונית רק תקצין את המצב, ובחירות שישיות לא יאפשרו טיפול בו. חייבים מנהיגות ממלכתית, אחראית ובעלת ניסיון בממשלה יציבה בכדי לטפל בפשיעה”
מדברי שר הביטחון ויו"ר המחנה הממלכתי: "מדינת ישראל יודעת לעמוד כחזית אחת מול אויביה. מדינת ישראל צריכה ויכולה לנצח גם את הטרור מבית. הטיפול בפשיעה מצריך תשומת לב לאומית מראש הממשלה, ודרך מספר רב של שרים, משרדים ורשויות. הוא מצריך הובלה, ראיה לטווח רחוק שיכולה להתקיים אך ורק בממשלה יציבה, עם תקציב מסודר, לאורך שנים. הוא מצריך מנהיגות ממלכתית, אחראית, ובעלת ניסיון שתעסוק בו, ותרתום את כלל הגורמים ולנהל את המערכה.לכן, ביקשתי מחברי ומס' 3 במחנה הממלכתי רא"ל במיל' גדי איזנקוט, שיקדם תוכנית מערכתית למאבק בפשיעה בכל החזיתות ובכל האמצעים הנדרשים – מחיזוק המשטרה והאמצעים שלה, דרך בניין הכוח, שיתופי פעולה חוצי ארגונים, וטיפול בחינוך ובתשתיות בדגש על היישובים הערבים."עוד אמר גנץ: "אני יודע שתושבי הדרום והצפון, החקלאים, אזרחי ישראל הערבים – שבעי הבטחות ומילים. גדי שעומד פה, הוא איש של מעשים, ואני מתכוון לעמוד על כך שהתוכנית שהוא מציג תיושם ותקודם כתוכנית רב שנתית בממשלה בראשותי כאחד מהצעדים הראשונים שתבצע הממשלה. לשם כך, כפי שאמרתי, דרושה לנו ממשלה יציבה, ששומרת על הביטחון מול אויבינו, ומבטיחה את הביטחון בתוכנו – זה היעד שאנחנו מציבים היום. ממשלה קיצונית – רק תקצין את המצב. בחירות שישיות, לא יאפשרו מימוש תוכניות אנחנו חייבים לדאוג לאזרחי ישראל. נשמור על הביטחון בגבולות ומעבר להם – ונחזיר את הביטחון לכל בית בישראל."רא״ל (במיל׳) גדי איזנקוט שהציג את התכנית אמר: ״תופעות הפשיעה ואובדן הביטחון האישי של תושבים ואזרחים מגיעות עד כדי פגיעה בביטחון הלאומי בשגרה ובחירום – כפי שראינו את האירועים במהלך מבצע "שומר חומות".
מדינת ישראל חייבת תכנית רב שנתית לאומית להתמודדות עם תופעות אלו, והגדרה של חזון ואסטרטגיה. זהו תחום שעסקתי בו במהלך השנה האחרונה ובמיוחד בחודש האחרון, בו גיבשתי תכנית בין משרדית שתחייב קבינט ללחימה בפשיעה והשבת ביטחון, ותהווה בסיס לתכנית שתוצג לאחר הקמת הממשלה ותקבל תעדוף גבוהה מאוד.״שר המשפטים גדעון סער: ״כבר ביום כניסתי לתפקיד שר המשפטים, עמדתי על המרכזיות שאני רואה בסדר היום הלאומי ובסדר היום של מערכת אכיפת החוק, לנושא של החזרת המשילות, המלחמה בארגוני הפשיעה השבת הביטחון האישי של אזרחי ישראל.
במשך תקופה ארוכה, ויותר מתמיד בתקופת שלטונו של נתניהו, הנושא הזה הוזנח לחלוטין, טוטא מתחת לשטיח וכמעט ולא טופל בכלל.
זה הנושא שבו השקעתי הכי הרבה מאמצים בתחום החקיקה במהלך השנה האחרונה. בין היתר הצלחתי להשלים חקיקת חוק עונשי מינימום לעבירות נשק בלתי חוקי. חוק שמשרד המשפטים, כולל בקדנציה הקודמת, התנגד לו מכל וכל. וכבר עכשיו אני רואה את התוצאות של החוק בהחמרת הענישה.״

עוד אמר סער: ״רק אצלנו במחנה הממלכתי קיימים שלושת המרכיבים הקריטיים לטיפול בנושא המאבק בפשיעה המאורגנת והחזרת המשילות והבטחון האישי:
1. זיהוי הבעיה והמרכזיות שלה.
2. תוכנית מסודרת שתנחה את הממשלה בפעילותה.
3. האנשים המתאימים להוביל את ההתמודדות ולהביא תוצאות.
כי ביטחון, גם ביטחון אישי, לא משיגים בצרחות ובהתלהמות.״


צילום: אלעד מלכה


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: