בימ"ש דחה את בקשות המשטרה: כל העצורים היהודים מהמחאה בכפר חווארה – ישוחררו ממעצר

בית המשפט השלום בירושלים, דחה בשני דיונים שונים בקשות של ימ"ר ש"י להאריך את מעצרם של עצורים יהודים אשר נעצרו במהלך מחאות בסביבת הכפר חווארה בשומרון, בעקבות ידוי אבנים ופציעתם של מספר תושבים יהודים בכפר. את העצורים ייצג עו"ד נתי רום מטעם ארגון חוננו.

במקרה הראשון, דחה בימ"ש ביום שישי את בקשת ימ"ר ש"י להאריך ב-7 ימים את מעצרו של תושב גב ההר והורה על שחרורו באיסור עצירה בכפר חווארה ובערבות. בימ"ש קבע כי לא היה כל חשד סביר לעבירות של ידוי אבן ושל קשירת קשר לביצוע פשע, וקבע כי לכל היותר ישנו חשד לעבירות של העלבת שוטר והפרעה לשוטר.

במקרה נוסף, דחה אמש (מוצ"ש) בימ"ש את בקשת המשטרה להאריך את מעצרם ב-7 ימים של שני קטינים ובגיר אשר נעצרו ביום שישי במחאה בכפר. בימ"ש הורה על שחרורם היום בשעה 12 בערבות.

במהלך הדיון אמש, שאל עו"ד רום את נציג ימ"ר ש"י האם ידוע לו על זריקות אבנים מצד ערבים בכפר. תחילה השיב הנציג כי לא ידוע לו על זריקות אבנים מצד ערבים, אלא רק מצד היהודים. לאחר התעקשות של עו"ד רום, אישר נציג הימ"ר כי היו זריקות אבנים מסאביות של אבנים מצד ערבים בכפר כלפי יהודים.

עו"ד נתי רום מסר "בהמשך לזריקות האבנים ובקת"בים ע״י עשרות מחבלים על רכבים של יהודים בחווארה, ובשעה שירושלים בוערת ותושבי יהודה ושומרון מותקפים בעשרות פיגועי טרור, בחרו בימ"ר שי להתמקד במעצר של יהודי שהגיע למחות ולנסות להגן על חיי האזרחים. המשטרה אף הגישה בקשה מופרכת להארכת מעצר ב-7 ימים בשל חשד לשלל עברות של תקיפה על רקע גזעני.

אני שמח כי בית המשפט שחרר את מרשי וקבע כי לכל היותר יש חשד להעלבת שוטר בלבד. אנחנו מצפים ממשטרת ישראל ומכוחות הביטחון להשיב את הבטחון לאזרחים ולא להתעסק בזוטות ולהתמקד באויבים ולא באוהבים", הוסיף רום.

(צילום ארכיון)
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: