תגובות

חיסול בשכונה החרדית בלוד: 'סברי מוסראתי' בן 31 נורה למוות – המשטרה פתחה בחקירה

חיסול בלב השכונה החרדית בלוד: המשטרה פתחה לפני זמן קצר בחקירת נסיבות אירוע ירי בלוד במהלכו נורה למוות תושב העיר.

בשעה 16:22 התקבל דיווח על גבר פצוע מירי ודריסה ברחוב שבט יהודה בשכונה החרדית גני איילון בלוד. חובשים ופראמדיקים של מד"א שהגיעו למקום דיווחו על תושב העיר בן 31, עם פציעות חודרות בגופו, ללא סימני חיים וקבעו את מותו.


שוטרי תחנת לוד מבצעים סריקות ואוספים ראיות בזירה, לאיתור חשודים.

מחקירה ראשונית עולה כי 'סברי מוסראתי' בן 31, חוסל תוך מרדף אחר רכבו בשכונת מגורים חרדית, כשתושבים במקום. לאחר הירי, הקורבן התנגש בעץ ונעצר. על פי הערכה, החיסול הוא נקמה על רצח מרוואן וואחוואח, רצח בו אחד החשודים הוא אחיו של מוסראתי.

ממשטרת ישראל נמסר כי "הסתיימה במחוז מרכז הערכת מצב מיוחדת בעקבות אירוע רצח בלוד, במסגרתה נבחנו הממצאים שנאספו עד כה, בהיבטי המודיעין, החקירות וניתוח הזירה וסביבותיה, בסיומה הוטלה החקירה על ימ"ר מרכז והאכיפה תתוגבר ותתמקד במשפחות הפשע בעיר .


ממצאים ראשונים מעלים כי מדובר בירי לעבר הקורבן, תושב העיר בשנות ה- 30 לחייו עת ישב ברכבו, כאשר אחיינית קטינה שהיתה ברכב לא נפגעה באירוע ומתחקור ראשוני לא ראתה את המתרחש והמעורבים."

עוד הוסיפו כי "גורמי האג"מ המחוזיים הונחו לרכז כוחות משימה מיוחדים, יחד עם מפקדה משולבת של לוחמי מג"ב הפועלת במקום, לבצוע פעילות אופרטיבית המתמקדת במחוללי פשיעה בעיר, תוך הפעלת כלל האמצעים והסמכויות, בהתאם לאסטרטגיה ההתקפית של מחוז מרכז, למען שלום הציבור ובכלל זה אכיפה כלכלית, אכיפה בהיבטי רישוי, מיקוד אכיפת תנועה, חיפוש בתחום הסמים והאמל"ח ומעצרם בהתאם".

במשטרה ציינו כי "רואים במלוא החומרה את הרצח הנתעב בלוד, בפרט כאשר מבוצע ירי באמצע שכונה הומה אדם ומדגישים כי נתקוף את משפחות הפשע המקומיות בכל האמצעים והסמכויות, עד לכליאתם אחר סורג ובריח למען בטחון התושבים שומרי החוק".

סרטון מהזירה ודברי סנ״צ ששי שלמה מפקד תחנת לוד, קרדיט: דוברות המשטרה.

חובשים בכירים במד"א מועיד ערגאן ושמוליק לויסון סיפרו: "הגבר שכב על הכביש כשהוא מחוסר הכרה ועם פציעות חודרות מגופו. ביצענו בו בדיקות רפואיות אך הוא היה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותו במקום."

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

יוסי בלום ועקיבא קאופמן חובשים באיחוד הצלה שהגיעו ראשונים למקום האירוע: "מדובר באירוע קשה, הגבר שכב על הכביש וסבל מפצעי ירי רבים. למרבה הצער מותו נקבע במקום עקב הפציעות הקשות מהן סבל."

חובשי הצלה קלמן לויליכט ויוסי הנפלינג מספרים: "כשהגענו למקום מצאנו גבר כבן 30 שוכב על הכביש, כשהוא מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה וסובל מחבלות חודרות לאחר שהיה מעורב בקטטה. למרבה הצער עקב אופי הפציעות נאלצו הפראמדיקים לקבוע את מותו במקום."

מעיריית לוד נמסר: "בעיצומו של חול המועד סוכות אירע היום רצח נורא על רקע פלילי בפאתי שכונת גני איילון החרדית בעיר, לאור היום ולעיניהם של התושבים, וזאת בשל סכסוך משפחות מהמגזר הערבי, מוסראתי ואלוחוח, שגובה קרבנות רבים ומיותרים.

משטרת ישראל פועלת ברגעים אלה בנחישות גדולה בכדי להניח את ידה על המפגעים.

בימים הקרובים עד תום החגים, כוחות ביטחון יתגברו את השכונה והעיר בכל שעות היממה."

ראש העיר לוד, עו"ד יאיר רביבו פנה לראש הממשלה יאיר לפיד: "בעקבות הפיגוע הערב בלוד, אני דורש ממך להורות על גיוס מילואים והורדת חטיבה לעיר לוד. המשטרה מתוחה עד הקצה ואין לה את הכלים להתמודד עם גל הטרור הפלילי שמתרחש פה לצד גל הטרור הלאומני בירושלים ויו"ש".

עוד הוסיף ראש העיר: "אני גם קורא לשב"כ להיכנס מיד ולפצח את מעגל הטרור המיותר הזה ולסייע למשטרה שעושה ככל יכולתה להתמודד עם המצב. אני מקווה ששופטי ישראל יבינו כבר שהענישה המקילה של עברייני ירי מולידה את הרוצחים הבאים"


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: