החשש ממחסור באפידורל מתעצם: ארגון המיילדות ממשיך ומרגיע את הנשים וקורא לשנות את התקינה

מתעצם בישראל החשש ממחסור בערכות להרדמה אפידורלית: היום (ראשון 9.10) ובמהלך כל סוף השבוע הגיעו עוד פניות רבות לארגון המיילדות בישראל. הפניות הן מנשים בהריון העתידות ללדת בשבועות ובחודשים הקרובים.
מספר פניות הגיעו גם מנשים בהריון העתידות ללדת רק בחודש אפריל 2023 – כלומר בעוד שבעה חודשים!!!.

הארגון המייצג את 1,400 המיילדות בבתי החולים הציבוריים בארץ, מיילדות הבית והקהילה יוצא היום בעדכון חדש לנשים בהריון וקורא לשנות את התקינה בישראל ליחס של מיילדת לכל יולדת כמו במדינות מפותחות.


אסנת לוי, מיילדת בחדר לידה במרכז הרפואי הלל יפה וראש ועדת הסברה בארגון המיילדות בישראל מסבירה כי: אנחנו מקבלות אין ספור פניות מנשים שחוששות מהמחסור בערכות להרדמה אפידורלית. אני רוצה להדגיש שהחשש הוא ממחסור בציוד המשמש לכך ולא בחומרי ההרדמה או בתרופות. כאב הוא אחד מהסימנים החיוניים שאנו מחויבים לטפל בהם ונעשה הכל שכל אישה תמשש את זכותה ללדת בלי כאב. יחד עם זאת יש לנו אמצעים תרופתיים ולא תרופתיים להתמודד עם הכאב והכי חשוב תמיכה של מיילדת שתהיה עם היולדת במהלך הלידה. כיום בישראל כל מיילדת מטפלת ב 3-4 נשים במקביל בכל משמרת ולכן יש צורך לשנות את התקינה כך שנוכל לפעול למען היולדות ביחס של מיילדת לכל יולדת כמו במדינות מפותחות. חג סוכות שמח."

דברי אסנת לוי, מיילדת בחדר לידה במרכז הרפואי הלל יפה וראש ועדת הסברה בארגון המיילדות בישראל.

יודגש כי על פי ממוצע חדרי הלידה המשוכללים בנתוני משרד הבריאות, 52.3% מהלידות בישראל מתבצעות תחת הרדמה אפידורלית.

בימים אלו מקדם הארגון, את מודל ליווי הריון רציף לנשים ביחד עם משרד הבריאות, קופות החולים והאיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה, תוך יצירת פרוטוקול אישי, עבור כל אישה במהלך כל ההיריון ולא רק ברגע השיא של הלידה. התמודדות עם כאבי הלידה הוא אחד הנושאים בהם יעסוק הפרוטוקול האישי במטרה להתאימו לצרכים הספציפיים של כל אישה. במקביל פועל הארגון להרחבת התקינה בארץ לתוספת מיילדות כמקובל במדינות מפותחות, ביחס של מיילדת לכל יולדת.

נשים בהריון שרוצות להתייעץ לקראת הלידה, מוזמנות לקהילת הפייסבוק הסגורה הנקראת מילה של מיילדת, המונה כ – 3,900 נשים ומנוהלת על ידי מיילדות מקצועיות מארגון המיילדות בישראל.
בקבוצה ניתן להעלות שאלה, גם באופן אנונימי ולקבל מענה מקצועי ומבוסס ראיות.
הכניסה כאן.

ארגון המיילדות בישראל, הוא האיגוד המקצועי המייצג של 1,400 המיילדות בבתי החולים הציבוריים בארץ, מיילדות הבית והקהילה.


הארגון פועל בהתאם לרוח הזמן לקידום המיילדות, העמקת הכשרתן והרחבת סמכויותיהן.
מדובר בנשות מקצוע, בעלות רישיון של מיילדת מוסמכת, אשר ניתן להן על ידי משרד הבריאות בחלוף 6 שנות הכשרה וזאת לאחר לימודים של 4 שנות לימודי סיעוד לתואר אחות מוסמכת וכשנתיים נוספות לתפקיד מיילדת.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: