תגובות

הותר לפרסום: נועה לזר ז"ל בת 18 מבת חפר היא הנרצחת בפיגוע אמש במחסום שועפאט

דובר צה"ל מוסר כי סמל נועה לזר ז"ל היא הלוחמת שנרצחה אתמול (שבת) במהלך פיגוע הירי במחסום שועפאט.

סמל נועה לזר ז"ל בת 18 מבת חפר, לוחמת מעברים בגדוד ארז של המשטרה הצבאית. נועה לזר ז״ל הועלתה מדרגת רב-טוראי לדרגת סמל לאחר מותה.

עד כה נעצרו 3 חשודים בשנות ה-20 תושבי בית חנינא, שועפאט, וענאתא בחשד למעורבות בפיגוע, בשעה זו כוחות גדולים של משטרת מחוז ירושלים ומג״ב, בשילוב יחידות משטרתיות מיוחדת, שב״כ וכוחות צה״ל, ממשיכים לפעול במצוד אחר המחבל, תוך ביצוע סריקות נרחבות ומגוון רחב של פעולות ופעילות ללכידתו.


כמו כן מבית החולים נמסר שמצבו של המאבטח בן ה-30 שנפצע גם בפיגוע מוסיף להיות קשה והוא עבר במהלך הלילה ניתוח על ידי צוות נוירוכירורגי בהדסה עין כרם והבוקר הוא מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ נוירוכירורגי כשהוא מורדם ומונשם.

ראש הממשלה יאיר לפיד: "בלב שבור קיבלתי את ההודעה על מותה של לוחמת צה"ל, סמל נועה לזר מגדוד ארז, שנרצחה בפיגוע ירי על ידי מחבל מתועב. בשמי ובשם ממשלת ישראל אני שולח ניחומים למשפחתה וחבריה, אין מילים שיכולות להקל על האובדן הגדול. לא נשקוט ולא ננוח עד שנמצה את הדין עם הרוצחים הנתעבים. יהי זכרה ברוך".

נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג: שולח תנחומים למשפחתה האבלה של לוחמת צה״ל, סמל נועה לזר ז״ל ששמחת החג הפכה עבורם לאבל נורא ומתפלל להחלמת הפצוע מפיגוע הירי בירושלים. אף מחבל נתעב לא ישבור את רוחנו. נילחם בטרור ונמשיך לבנות את חיינו ולשמור על שגרת החגים. סומכים על צה״ל ועל כוחות הבטחון.

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו: "אבל כבד על נפילתה של לוחמת מג״ב נועה לזר, רק בת 18, שנרצחה בידי מחבל מקולל. אין מזור ליגון הכבד. רעייתי ואני משתתפים בצער המשפחה ומבקשים לחזקה בשעתה הקשה. אנו שולחים איחולי החלמה לפצוע, בתקווה שיחזור לאיתנו במהרה."

שר הביטחון בני גנץ: ״צער עמוק על נפילתה של לוחמת צה״ל סמל נועה לזר בפיגוע במעבר שועפט. אני מאחל רפואה שלמה לפצועים. ‏המאבק בטרור יימשך בכל הגזרות ובכל העוצמה הנדרשת. נשים את ידינו על המחבל המתועב ועל כל מי שסייע לו.״


יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר: "יחד עם כל עם ישראל, משתתף בצער המשפחה בשעה קשה זו על מותה של החיילת הי"ד בפיגוע במחסום שועפט. אי אפשר לעבור על סדר היום ולשכוח שעוד חיילת נרצחה על ידי בני עוולה ולשתוק. בנחישות ויד קשה יש להילחם בטרור ללא פשרות, בלי פחד ורפיסות".

סגן רה״מ ושר המשפטים גדעון סער: ״הלב דואב על נפילתה של הלוחמת נועה לזר מבת חפר. עם ישראל כולו כואב ואבל. תנחומי למשפחתה ולחבריה. איחולי החלמה לפצוע בפיגוע. אני בטוח, כי כוחות הבטחון ישימו את ידם על המחבל המתועב. ישראל תגבר על הטרור, כפי שעשתה כל שנותיה.״

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: אני שולח את תנחומיי למשפחת הלוחמת שנרצחה בידי בן עוולה ואיחולי החלמה למאבטח, שנפגעו במחנה הפליטים שועפאט. אני מבקש להודות לכוחות הביטחון והמשטרה, שההקרבה, הנחישות והמסירות שלהם, כל יום, כל שבת וכל חג, מסביב לשעון, הם אלה שמאפשרים לנו חיים בשקט ובביטחון.

יו"ר מפלגת העבודה, השרה מרב מיכאלי: הלב נשבר. חיילת בת 19 שכל החיים היו לפניה, חיילת בת 19 עם משפחה וחלומות, שהגנה על המדינה שלה, היא קורבן הפיגוע הקשה אמש בירושלים. כוחות הביטחון שלנו לא ינוחו עד שיתפסו את המחבלים המתועבים שביצעו את הפיגוע הקשה הזה. תנחומים גדולים למשפחה ברגעים הכל כך קשים האלה.

ח״כ מתן כהנא :"עַל חוֹמֹתַיִךְ יְרוּשָׁלִַם הִפְקַדְתִּי שֹׁמְרִים, כָּל הַיּוֹם וְכָל הַלַּיְלָה תָּמִיד לֹא יֶחֱשׁוּ; הַמַּזְכִּרִים אֶת ה', אַל" "דֳּמִי לָכֶם!" "אבל ומשתתף בצערה של משפחת לזר בנפול הלוחמת סמל נועה לזר ז"ל . אין מזור לכאבכם. יהיה זכרה ברוך."


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: