רגע לפני ששוכחים מהרגלי הקורונה כנס של המרכז לטכנולגיה חינוכית

המרכז לטכנולוגיה חינוכית וחממת החדשנות MindCET מבית מטח, עורכים זו השנה ה-11 ברציפות את כנס "מעצבים את העתיד" והשנה הנושא שנבחר להוביל את הכנס הוא: ״עתיד החינוך בהקשר של זמן ומרחב״

איך לומדים בבית ספר בלי קירות? איך הטלטלה בהרגלים של בתי ספר ואוניברסיטאות יוצרת הזדמנות לשינוי עמוק בבתי הספר? וגם: איך לומדים אזרחים גלובליים? האם טיק טוק מנפיק תעודות זהות? ומה קורה כשהזהות שלנו באון ליין פוגשת את הזהות המציאותית כתלמידים.

הוגי דעות מובילים בעולם, צוותי הוראה, יזמים ומדענים, חוקרים ומשקיעים בעולמות החדשנות והאד-טק בעלי שם עולמי ייקחו חלק באירוע, ראש מנהל החינוך בעיריית ת"א-יפו שירלי רימון ושרת החינוך לשעבר ונשיאת מכללת בית ברל, פרופ' יולי תמיר

בעידן שאחרי הקורונה, כשהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם בקצב מסחרר והחינוך נמצא בנקודת מפנה משמעותית, אירוע SHAPING THE FUTURE מכנס את מיטב המומחים בארץ ובעולם, ומביא תפישות חדשניות לצד סטארטאפים מתקדמים עם פיתוחים פורצי דרך שישנו את האופן בו לומדים ומלמדים.

כנס SHAPING THE FUTURE הוא אירוע ה-EdTechהבינלאומי הגדול ביותר בישראל והרביעי בגודלו וחשיבותו בעולם בתחום החינוך. הכנס מתקיים בשיאו של שבוע האדטק (EdTech) של ישראל. שיתקיים בימים א'-ה', 23-27 באוקטובר 2022, בשני מוקדים – תל אביב וירוחם. הכנס המרכזי ייערך באקספו תל אביב ויכלול הרצאות, תערוכת סטרטאפים פורצי דרך ומפגשים של מובילי דעה.

השנה יתמקד הכנס בזמן ובמרחב הלמידה, מתוך רצון להשתכלל בעקבות האירועים הדרמטיים שהתרחשו בשנתיים של קורונה, שנדמה כי תכף תשכח לגמרי. יחד עם זאת ברור לכל כי נדרש לייצר תובנות רעננות וגישות פדגוגיות חדשות שיתאימו ללומדים ולמלמדים בעידן המידע.

כבכל שנה, הכנס צפוי למשוך אליו קהל מגוון של אנשי חינוך, קובעי מדיניות, יזמים, חוקרים, משקיעים וכן נציגים בכירים של ארגונים המתעניינים בחדשנות וביזמות וחברות סטארטאפ ישראליות. 

הכנס ייפתח בהאקתון של מובילי דעה במרכז מינדסט בירוחם, 100 חוקרי חינוך, בתי ספר, אנשי תוכנה, מעצבים ויזמים מהארץ ומהעולם מתכנסים בירוחם לעיצוב של יום לימודים שונה. הכנס בהובלת המרכז לטכנולוגיה חינוכית (מטח) וחממת החדשנות MindCETמבית מטח יאפשר ללמוד ולהכיר את הדמויות המובילות בעולם בתחום הטכנולוגיה החינוכית, להיחשף ולהתנסות בפתרונות יוצאי דופן שפורצים את קירות בית הספר, ולפגוש את הצרכים של הלומד והמלמד בעידן הדיגיטלי.

 

יוסי בידץ, מנכ"ל מטח: "מגמות חינוכיות חדשות מבוססות טכנולוגיה, הואצו בעקבות הקורונה ונמצאות על סף הבשלה. הפוטנציאל המרכזי טמון בשינוי המסורות של ממדי הזמן והמרחב בלמידה. מובילי מערכות חינוך, יזמים וגורמי הייטק שישכילו לזהות מגמות אלה, יוכלו להוביל להתחדשות הנדרשת בתחום החינוך והלמידה.

על רקע זה, מטח (המרכז לטכנולוגיה חינוכית) כארגון מוביל בתחום החינוך בעידן הדיגיטלי, מארח החודש דמויות מובילות בתחום החינוך וה-ED TECH מהארץ והעולם, בכנס SHAPING THE FUTURE – שיתמקד השנה בנושא Education Time & Spaceושיהווה הזדמנות לקידום מערכות חינוך בארץ ובעולם באמצעות פרדיגמות וטכנולוגיות הרלוונטיות לשם כך."

אבי ורשבסקי, מנהל MindCET: "בשני העשורים האחרוניםהתרגלנו לחיות בשני עולמות- עולם של פנים אל פנים ועולם און ליין.חלק ניכר מההתפתחות הטכנולוגית בשני העשורים האלה מוקדש לצמצם את הפער בין שני העולמות, מגמה שהואצה מאוד במשבר הקורונה. להתקרבות הזו שבין העולמות השלכות דרמתיות על עולם הלמידה בכלל ועל דמות בית הספר בפרט. בכנס נדון בשאלות האלה ונפגוש בתי ספר ומיזמים מעוררי השראה שמתמודדים איתן."

 

לרשימת הדוברים המלאה בכנס ולמידע נוסף והרשמה כאן

קרדיט צילום: ספי שלוין

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: