יוסי דגן בהפגנה: "אם הממשלה הזו לא תתעשת –  נהפוך שולחן בכל המדינה"

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן נאם בהפגנה מול ביתו של שר הביטחון בני גנץ והתייחס לראשונה לאבטחתו הצמודה עקב קריאת הפת"ח להתנקש בו: " אני לא סופר את אבו מאזן ואת החברים הברברים שלו, על התושבים שלי אני חרד. אנחנו נהפוך את השולחן"

מאות מתושבי יהודה, שומרון, גוש עציון ובקעת הירדן הפגינו היום (חמישי) מול ביתו של שר הביטחון בני גנץ בראש העין, בדרישה לצאת למבצע 'חומת מגן 2' כדי למגר את גל הטרור הפלסטיני. ראש מועצת שומרון, יוסי דגן נשא דברים בהפגנה ואמר: "אנו דורשים ביטחון, אנחנו דורשים חיים, ואנחנו דורשים ביטחון לאומי, ואם הממשלה הזו לא תיתן אותם ואם הממשלה הזו לא תתעשת, אנחנו נהפוך שולחן בכל מדינת ישראל כי אנחנו לא נעמוד על דם רעינו. אנחנו חזקים, ההתיישבות ביהודה ושומרון חזקה, ההתיישבות בעוטף עזה חזקה, עם ישראל כולו חזק גם כשהממשלה שלו רופסת וחלשה ועם ישראל ינצח".

דגן התייחס לכרוז שהוציא ארגון הטרור פת"ח בו קרא לרצוח אותו ואמר: "אנחנו עומדים פה ואומרים למחבל אבו מאזן וחבריו הברברים אנחנו לא מפחדים מכם. עם ישראל חזק ועם ישראל ינצח אתכם, חבורת ברברים. אני מבקש לומר משהו אישי, לפני יומיים, אחרי שיצא כרוז עם לוגו רשמי של הפת"ח שקורא להתנקש בי כראש ראשות במדינת ישראל אני לא אדם פרטי ומאז אני מסתובב עם חברים חדשים, עם אבטחה צמודה. אני רוצה לומר משהו ואני אומר את זה כאן כדי שבני גנץ יישמע ושכל הממשלה הרעה הזו תשמע – אני אישית לא חושש, אני לא סופר את אבו מאזן ולא את החברים הברברים שלו, על התושבים שלי אני חרד, על כל אזרחי מדינת ישראל אני חרד ואני אומר לכם שרי הממשלה הזו אנחנו לא נניח לכם, לא ניתן לכם להפקיר את ביטחון מדינת ישראל.


דגן הוסיף ואמר: "אישה מאיתמר או אלון מורה כמו אישה מתל אביב לא צריכה לפחד לנסוע ולהרגיש שהיא ברולטה רוסית, אנחנו לא ניתן לכם להפקיר אותנו, בחיים לא. העובדה שאנחנו צריכים לבוא לכאן ולהפגין היא קודם כל תעודת כישלון של הממשלה הזו שלא ממלאת את החובה הראשונה שלה לתת ביטחון לאזרחים שלה. זה לא מאבק אישי, זה לא מאבק פוליטי, זה מאבק על הביטחון, זה מאבק על החיים שלנו ביהודה ושומרון ובכל מדינת ישראל. אנחנו דורשים מבצע חומת מגן 2 עכשיו. אנחנו דורשים מהממשלה לאסוף את הנשקים, להחזיר את המחסומים, ולפעול צבאית כנגד הרשות הפלסטינית שמסיתה ושופכת את השמן והנפט על גל הטרור הזה. צריך לפעול נגדם צבאית ולהדביר את גל הטרור הזה, לעשות את מה שנעשה חלילה אחרי 20 הלווית לעשות עכשיו ולמנוע את זה. אנחנו לא נניח לכם, אתם לא תפקירו את התושבים שלנו" אמר דגן.

נזכיר, לאחר פיגוע הירי בצומת חטיבת שומרון, בו הגן דגן על ילדים תוך שימוש בנשק, גדודי חללי אל אקצה של הפת"ח פרסמו כרוז רשמי הקורא להתנקש בחייו. בכרוז מופיעות תמונותיו של דגן מהפיגוע אמש כשהוא מחזיק את נשקו ומגן על הילדים. בכרוז יש כוונת ירי על ראשו של ראש המועצה האזורית. בעקבות כך, הוחלט להכריז על ראש מועצת שומרון יוסי דגן כאישיות מאוימת בדרגה 6 – הרמה הגבוהה ביותר. לדגן הוצמדה אבטחה 24 שעות וגם סביב ביתו בשומרון.


(בתמונה: יוסי דגן נואם בהפגנה. מאחוריו: המאבטח הצמוד. צילום: עידו זאבי).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: