תגובות

"רימוני גז בין הרגליים": אלימות משטרתית כנגד מתפללים באירוע המחאה הבוקר בשומרון • צפו

עשרות תושבים שהגיעו הבוקר לכיכר חטמ"ר שומרון לתפילת שחרית ומחאה בעקבות הפיגועים האחרונים, ספגו אלימות קשה מצד שוטרי מג"ב שהשליכו מספר רב של רימוני גז לתוך קהל המתפללים. "בסך הכל הגענו לזעוק על ההפקרות הביטחונית, המערכת התבלבלה בין אויב לאוהב". צפו בתיעוד:

מאות תושבים מהשומרון מחו הבוקר בצמתים המובילות לעיר שכם וחסמו את הכביש לתנועת ערבים, בדרישה למבצע מקיף כנגד הטרור בעקבות עשרות הפיגועים האחרונים באזור.

כמה עשרות תושבים שהגיעו לתפילת שחרית ומחאה בכיכר חטמ"ר שומרון, נתקלו באלימות קשה מצד שוטרי המג"ב שהשליכו לתוך קבוצת המתפללים רימוני גז ודרשו מהם לעזוב את המקום.


בתיעוד מן האירוע נראים שוטרי מג"ב כשהם משליכים בזה אחר זה מספר רב של רימוני גז, שנופלים ממש בין רגליהם של המתפללים העטויים בטליתות שממהרים לסגת מן המקום כשהם נחנקים מהגז.

אחד המתפללים ניגש אל השוטרים ומפציר בהם להפנות את נשקם לעבר קבוצת הערבים שמתגודדת מעברם השני של השוטרים, אולם הם מתעלמים ממנו ומאיימים עליו בזריקת רימון נוסף.

"מי שמרחם על אכזרים סופו להתאכזר לרחמנים", תקף הבוקר בחריפות אחד התושבים שהשתתפו במחאה. "במשך חודשים ארוכים נמנעת מערכת הביטחון מלצאת במבצע מקיף כנגד הטרור, זאת חרף עשרות פיגועי הירי שהתרחשו.

כעת, לאחר חודשים של שתיקה מול האויב הערבי, התבלבלו במערכת הביטחון והחליטו להפנות את נשקם לעבר תושבים שבאו לדרוש את הדבר הבסיסי ביותר – ביטחון להם ולילדיהם".

"אנחנו לא נרתעים, ונמשיך להילחם על החיים והביטחון שלנו ושל כלל אזרחי ישראל. בערב יום הכיפורים הזה נקרא לשוטרים ולחיילים לשוב ולהיזכר בייעוד המקורי של המשימה שלהם – שמירה על חיי יהודים ומלחמה באויב", הוסיף.אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: