ערב יום הכיפורים: רבבות השתתפו במעמד הסליחות המרכזי בכותל המערבי • צפו

מעל למיליון איש הגיעו להתפלל בכותל ולהשתתף במעמדי הסליחות ברחבת הכותל המערבי לאורך חודש אלול ועשרת ימי תשובה.

ערב יום הכיפורים תשפ"ג, הגיעו הלילה (שני), עשרות אלפים למעמד הסליחות המרכזי ברחבת הכותל המערבי, החל משעות הערב המוקדמות ועד השיא בזמן המעמד המרכזי ברחבת הכותל, המרפסות והסמטאות מסביב.


המעמד התקיים במעמד הרבנים הראשיים לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף שליט״א והרב דוד לאו שליט״א, רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ שליט״א, ראש העיר ירושלים משה ליאון, מנכ"ל הקרן למורשת הכותל מרדכי (סולי) אליאב, רבנים, אישי ציבור וקהל רב.

מעמד התרת הנדרים שהתקיים לאחר הסליחות.

מטעם הקרן למורשת הכותל נמסר כי זהו מעמד השיא של תקופת הרחמים והסליחות, אשר התקיים כחלק מ-14 מעמדים מרכזיים שהתקיימו לאורך חודש אלול ועשרת ימי תשובה, בליווי חזן והגברה. זאת בכדי לפזר את העומסים ולאפשר לכלל הציבור לעלות לירושלים ולהצטרף למעמדי הסליחות לאורך כל התקופה. כמו כן, מעל למיליון איש הגיעו להתפלל בכותל ולהשתתף בסליחות ברחבת הכותל לכל אורך חודש אלול ועשרת ימי תשובה.

רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ שליט״א פתח את מעמד הסליחות בתפילה ובקריאה לעם ישראל: ״במעמד מאחד זה נתפלל לשלום בין איש לרעהו. נתפלל שנצליח תמיד לראות את מעלת חברנו ולא את חסרונם, נתפלל שנהיה מחוברים זה לזה ושייכים זה לזה באחדות, באחווה, באהבה. יש לנו מסורת אחת, יש לנו מורשת אחת, אנשים אחים אנחנו. נקבל על עצמנו מצוות עשה של אהבת חינם, אהבת עם ישראל, אהבת ארץ ישראל ואהבת תורת ישראל. אבינו, מלכנו, תהא השעה הזאת שעת רחמים ועת רצון מלפניך תעלה לפניך תפילתנו ותחדש עלינו שנה טובה״.רבבות האנשים שפקדו הלילה את רחבת הכותל המערבי | צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: