ראשי מועצת יש״ע מול ביתו של שר הביטחון גנץ: "אנחנו דורשים חומת מגן לישראל – תנו לצה״ל לנצח"

עקב ההסלמה הביטחונית, התייצבו הבוקר (ב׳) ראשי מועצת יש״ע לכינוס חירום מול ביתו של שר ביטחון.

שלמה נאמן, יו״ר מועצת יש״ע קרא: ״בזמן שממשלת ישראל נרדמה בשמירה, אזרחי מדינת ישראל מתעוררים כל בוקר לעוד פיגוע טרור.


במחאה השתתפו: שלמה נאמן, ראש מועצת יש״ע וראש מועצה אזורית גוש עציון; יוסי דגן, ראש מועצה אזורית שומרון; ישראל גנץ, ראש מועצת בנימין; חננאל דורני, ראש מועצת קדומים, יוחאי דימרי, ראש מועצה אזורית הר חברון; אליהו ליבמן, ראש מועצת קרית ארבע; אבי רואה, ראש מועצת שער שומרון; יגאל להב, ראש מועצת קרני שומרון; יהודה אלבוים, ראש מועצת בית אריה; אליהו גפני, ראש מועצת עמנואל; אסף מינצר, ראש מועצת אלקנה ויגאל דילמוני, מנכ"ל מועצת יש"ע.

בתום הדיון סיכמו ראשי המועצות על השבתת הרשויות ביום חמישי.

שלמה נאמן, יו״ר מועצת יש״ע וראש מועצה אזורית גוש עציון אמר: "אנחנו התכנסנו כאן ערב יום הכיפורים, כדי שהתקופה הזאת לא תהפוך לתקופת יום כיפור של הממשלה ושל מערכת הביטחון, שלא תהפוך לתקופה בה נהיה עדים לפיגועים וקשים, שלא יהיה מצב בו נתגלגל לפעולות מאולצות במקום שניקח יוזמה.

אנחנו פונים לשר הביטחון כאן מול ביתו אבל אנו פונים גם לראש הממשלה ולכלל מערכת הביטחון. אנחנו לא נהיה מופקרים בשטח ולא נהיה כברווזים במטווח.

הפעולה המידית הנדרשת זה לכתר את הכפרים ולסגור את הפוגעים בתוך הבתים שלהם. הם לא ינהלו חיים שגרתיים כשהילדים שלנו לא יכולים לנסוע לבית הספר.


אבל יש עוד דבר, התעצמות האויב מתרחשת במקביל לכך ששר הביטחון מקפיא בנייה ולא מכנס את מת"ע"

יוסי דגן, ראש מועצה אזורית שומרון: "הממשלה הזו מפקירה את ביטחון אזרחיה, גם ביהודה ושומרון וגם בשאר חלקי מדינת ישראל. אני אומר את זה בצער גדול אבל צריך להגיד את זה: אם היו 20 אירועים של פיגועי ירי ברחוב דיזינגוף בתל אביב כבר היה מבצע חומת מגן 2 בעיצומו, אבל כשיש פיגועים בעוטף עזה או ביו"ש זה כנראה עם רייטינג נמוך. אנחנו באנו לכאן לומר שאנחנו נהפוך את השולחן, ואנחנו לא ניתן להפקיר את הדם של התושבים שלנו חצי מיליון אזרחים ביהודה ושומרון."

ראש המועצה אזורית בנימין, ישראל גנץ: ״אנחנו הראשונים לספוג את התהליכים המדיניים שהתנהלו כאן. ידענו שהכלה של פיגועי אבנים תוביל להתלקחות מסוכנת עוד יותר. הזהרנו גם ששיחות עם אבו-מאזן יעצימו את הטרור ויתנו מוטיבציה לפגוע בנו. התרענו שהחזרת 'המדינה הפלסטינית' לשיח הבינלאומי על ידנו יהיה כמו לשפוך דלק על מדורה בוערת.

חננאל דורני, ראש מועצת קדומים: ״דמם של תושבי יהודה ושומרון אינו פחות סמוק מדמם של תושבי תל אביב וראש העין. כמות פיגועים כזו בתל אביב, וצה״ל כבר מזמן היה מקבל פקודה למבצע צבאי רחב.״

ראש המועצה האזורית הר חברון, יוחאי דמרי: ״אירועי הטרור המסלימים ביו״ש הסתיימו בנס ללא פגיעה בנפש. עם זאת, כולנו מבינים שהמצב הזה לא יכול להימשך.יש לנו ביטחון מלא ביכולתם של צהל ושל כוחות הביטחון למנוע את הפיגוע הבא. דרישתנו מהמערך המדיני – מרוה״מ ומשר הביטחון היא שישנו פרדיגמה. צריך להבין שהמציאות משתנה ושיש להפעיל מדיניות שונה, לחזק את ההרתעה נגדה חבלים הפוטנציאליים ושלא נצטרך לחפש אחריהם אחרי מעשה ״.


קרדיט תמונות: רפי בן חקון, מועצת יש״ע
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: