תגובות

יום כיפור 2022 | ארגון המיילדות בישראל: "מומלץ לנשים בהריון להתייעץ עם איש הלכה ורופא"

ארגון המיילדות בישראל, המייצג את 1,400 המיילדות בבתי החולים הציבוריים בארץ, מיילדות הבית והקהילה ממליץ לנשים בהריון להתייעץ לפני הצום עם איש הלכה ורופא ולשקול לבצע את הצום עם שתיית מים.

בארגון המיילדות מסבירים: "מחקרים שנערכו בארץ ובעולם בשנים האחרונות הצביעו על קשר ישיר בין צום לבין לידה מוקדמת. עוד ידוע כי התייבשות יכולה להוביל לצירים מוקדמים".


"אנו מבינות את חשיבות הצום לנשים" מדגישים בארגון המיילדות: "אך ממליצות לכל אישה להתייעץ עם איש הלכה ועם הרופא שלה לגבי הסיכון הספציפי עבורה. מכיוון שלכל אישה יש את גורמי הסיכון שלה ואת הרקע הרפואי האישי. בנוסף אנחנו ממליצות לשקול לאמץ צום מים, במהלכו לא אוכלים אבל שותים מים כרגיל."

עוד מוסיפים בארגון המיילדות כי: "בקרב הציבור הדתי מקובלת גם ההנחיה של אכילה מצומצמת בשיעורין ואנו ממליצות לנשים דתיות להתייעץ עם רב הקהילה ועם הרופא המטפל ובמקביל לזכור שעל פי ההלכה במידה וקיים סיכון ממשי אז יש לשתות ולאכול לפי הצורך."

לאילו שכן אושר להלן לצום ממליץ הארגון להיערך: "יום לפני הצום כדאי להרבות בשתייה ולהפחית את כמויות הקפאין. בערב יום הכיפורים מומלץ לאכול מספר ארוחות קטנות שמכילות פחמימות מורכבות, קטניות, ירקות וחלבון (דגים, ביצים ועוף) ביום הצום יש להישאר בסביבה ממוזגת ובמנוחה ככל האפשר".

נשים בהריון שרוצות להתייעץ בנושא הצום או בנושאים אחרים, מוזמנות לקהילת הפייסבוק הסגורה הנקראת מילה של מיילדת, המונה כ – 3,700 נשים ומנוהלת על ידי מיילדות מקצועיות מארגון המיילדות בישראל.
בקבוצה ניתן להעלות שאלה, גם באופן אנונימי ולקבל מענה מקצועי ומבוסס ראיות.
הכניסה בקישור הבא.

ארגון המיילדות בישראל, הוא האיגוד המקצועי המייצג של 1,400 המיילדות בבתי החולים הציבוריים בארץ, מיילדות הבית והקהילה.
הארגון פועל בהתאם לרוח הזמן לקידום המיילדות, העמקת הכשרתן והרחבת סמכויותיהן.
מדובר בנשות מקצוע, בעלות רישיון של מיילדת מוסמכת, אשר ניתן להן על ידי משרד הבריאות בחלוף 6 שנות הכשרה וזאת לאחר לימודים של 4 שנות לימודי סיעוד לתואר אחות מוסמכת וכשנתיים נוספות לתפקיד מיילדת.


בימים אלו מקדם הארגון, את מודל ליווי הריון רציף לנשים ביחד עם משרד הבריאות, קופות החולים והאיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה, תוך שימת דגש על הנגשה ומימוש זכויות רפואיות וכן יצירת פרוטוקול אישי, עבור כל אישה במהלך כל ההיריון ולא רק ברגע השיא של הלידה.


(תמונת אילוסטרציה וסרטוני וידאו – קרדיט: אירגון המיילדות בישראל)
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: