תגובות

תכננו פיגוע המוני בתיכון: נעצרו שישה פעילי דאע"ש תושבי נצרת – כל הפרטים

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל/ימ"ר צפון, נעצרו לפני מספר שבועות לחקירת שב"כ שישה תושבי נצרת בחשד, כי בכוונתם לממש פעילות טרור מטעם ארגון הטרור "המדינה האסלאמית", בתוך שטחי ישראל.

העצורים הינם: מחמד איהאב סלימאן – בן 25, המוכר לכוחות הביטחון מפעילותו בעבר הקשורה לדעא"ש, עא ע'פאר סלימאן – בן 21, מואמן ניג'ם, בן 20, אחמד בלאל סלימאן , בן 18, ג'האד בכר, בן 20. כמו כן, נעצר קטין נוסף שפרטיו אסורים בפרסום.

בחקירת הפרשיה בשב"כ עלה כי החשודים צרכו תכני דאע"ש, אליהם נחשפו בעת גלישות באינטרנט, באופן שהוביל להזדהות עמוקה מצידם עם רעיונות ארגון הטרור. בשלב מסויים גמלה בליבם החלטה להוציא לפועל פיגוע בשם דאע"ש.

עוד נחשף בחקירתם בשב"כ כי החשודים נפגשו בחשאי ותכננו לבצע פיגועים במתווים שונים, כאשר היעד המרכזי לפיגוע הוא בית ספר תיכון מוסלמי בנצרת, אשר לשיטתם של החשודים, "פועל בדרך 'הכופרים'". כלומר, הפעילים תכננו לפגוע במוסד חינוכי, בו לומדים בני נוער ועובדים אנשי חינוך, על כל המשמע מכך.

עוד עלה מהחקירה כי החשודים תכננו פיגועים במתווים שונים ובתוך כך, פעלו לאיתור יעדים לפיגוע כדוגמת תחנת אוטובוס עמוסה בעיר בצפון הארץ, תחנת משטרה בסביבת מגוריהם, חורשות בהם מסתובבים יהודים ועוד. בנוסף עלה, כי פעלו להשגת אמצעי לחימה וניסו לגייס נוספים לטובת קידום פעילותם הביטחונית.

מדובר בסיכול משמעותי השופך אור על השפעת ארגון הטרור דאע"ש בישראל, אשר בהשראתו בוצעו, בין היתר, פיגועים על ידי אזרחים ישראלים בבאר שבע, בחדרה ובירושלים בחודש מרץ 2022.

ארגון הטרור ממשיך לפעול ללא לאות להפצת האידיאולוגיה שלו בקרב אזרחי מדינת ישראל ותושביה ובין היתר פועל לגיוסם באמצעות תעמולה המופצת באינטרנט, ובכלל זאת וברשתות החברתיות, במטרה לקדם פעילות טרור בישראל.

עם תום חקירותיהם בשב"כ, יוגשו היום (א') נגד ששת הפעילים כתבי אישום, על ידי פרקליטות מחוז צפון, המייחסים להם עבירות של קשירת קשר למעשה טרור, הכנה למעשה טרור, קשירת קשר לסחר באמלח, חברות בארגון טרור. כמו כן הוגשה בקשה למעצרם עד לתום ההליכים המשפטיים.

חקירה זו מתווספת לחקירות נוספות של שירות הביטחון הכללי, מהתקופה האחרונה, אשר הובילו לסיכול פעילות מטעם פעילי ארגון הטרור "המדינה האסלאמית" בישראל, האוחזים באידיאולוגיה הסלפית-ג'האדית הקיצונית.

משירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל נמסר כי ימשיכו לפעול בהתאם לסמכותם וינקטו את כל האמצעים העומדים לרשותו על מנת לטפל בנחישות בתופעות הקשורות באידיאולוגיות איסלאמיות קיצוניות, ולסכל מבעוד מועד כוונות לפגיעה בביטחון מדינת ישראל על רקע זה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: