פיגוע בשומרון: ירי בוצע לעבר אוטובוס ומונית – אזרח יהודי נפצע קל

הטרור נמשך: לפני זמן קצר, פיגוע ירי לעבר אוטובוס ורכב פרטי בין אלון מורה לבית פוריק. במקום פצוע קל, כבן 40. תושב השומרון, פצוע בגבו. הנהג שנפצע, היה בדרכו לאסוף תלמידי חינוך מיוחד של השומרון.

אנשי אגף הבטחון של המועצה האזורית שומרון קפצו למקום. ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הנחה את צוותי החירום של האגף לשירותים חברתיים, לסייע במעגלים השונים.


מדובר צה"ל נמסר: "פיגוע ירי בוצע לעבר רכב ואוטובוס בסמוך לשכם. נהג הרכב נפצע באורח קל ופונה למפקדת החטיבה המרחבית שומרון. שמשת האוטובוס נפגעה. כוחות צה"ל פתחו בסריקות במרחב."

המונית שנפגעה מהירי | צילום: מוא"ז שומרון.

נהג המונית שנפצע הבוקר (ראשון) בפיגוע הירי סמוך לאלון מורה שבשומרון, אב ל 6 ילדים הקטנים שבהם תאומים בני שנה וחצי והגדולה בת 19 מתאר כיצד הבין שמה שהוא מרגיש, זה כדור שפגע בו וברכבו. "יצאתי מאלון מורה בבוקר, כמו שאני יוצא בכל יום, בדרכי לאסוף תלמידים בתפוח, ואחרי שעברתי את המבתרים באלון מורה, ירדתי את הירידה לפני האנדרטה של משפחת הנקין, שמעתי רעש בכביש. אחרי ששמעתי את הרעש בכביש, הייתי בטוח שיש לי פאנצ'ר ואחרי דקה הבנתי שיורים עלי. הרגשתי שריטה בכתף ששרט אותי הכדור, הרגשתי משהו, לא ידעתי אם זה חדר או לא חדר את הגוף שלי. המשכתי לנסוע ונתתי גז", מספר נהג המונית.

קרדיט: מועצה אזורית שומרון.

הנהג, מתאר כי היה לו נס גדול שהאוטובוס ממוגן הירי עבר במקום, זיהה את הכדורים שנורו לעברו, ונתן לו לעקוף תוך שהוא מגונן עליו. כמו כן הוא מספר כי בדרך כלל ישנם חיילים שמוצבים במקום, בו יש אנדרטה לזכרם של בני הזוג הנקין, אך הבוקר הם לא עמדו שם. "אנחנו מופקרים" ציין נהג המונית בדברים שאמר. נציין כי מדובר באוטובוס תלמידים שהיה בדרכו לפזר ילדים למוסדות החינוך וכן נהג המונית עצמו הסיע תלמיד חינוך מיוחד שאותו הוא מסיע מידי יום לבית הספר בו הוא לומד.

ראש מועצת שומרון תוקף את הממשלה שעל אף העלייה הברורה בטרור ובחומרתו אינה מורה לצאת למבצע רחב היקף לפגיעה בתשתית הטרור ברשות הפלסטינית: "עוד אירוע חמור שהסתיים כמעט בנס, הממשלה הזו מפקירה את התושבים שלה לגל טרור, שהשרשות הפלסטינית מחממת, הממשלה הזו מסרבת להכיר במציאות, מסרבת לצאת למבצע התקפי חומת מגן 2, מסרבת לאסוף את הנשקים, מסרבת להחזיר את המחסומים, אנחנו רואים פיגוע אחרי פיגוע, הכתובת על הקיר והיא מדממת, יש כאן אירועי ירי ופצועים יום אחר יום, זה עלול להגמר באסון. אני קורא לממשלה להתעשת, הודיעו על יציאה למבצע רחב לפגיעה בתשתית הטרור ביו"ש. תפסיקו להפקיר את התושבים בשומרון ובשאר חלקי ישראל לגל הטרור הזה".


בצילום: האוטובוס שנפגע מהירי.

ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית, מסר בעקבות פיגוע הירי על אוטובוס בשומרון: "התחבורה הציבורית בכלל והאוטובוסים בפרט הם סמל שלטון ולכן הנהגים והנוסעים מותקפים שוב ושוב. משרד התחבורה חייב לאמץ במהירות הבזק את התוכנית לצמצום האלימות והטרור שהוכנה ע"י ארגון הנהגים וההסתדרות הלאומית. אסור שדם הנהגים והנוסעים יהיה הפקר".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: