תגובות

עמיתי "פרדס" נערכים ללימודים ולשילוב מעשי בגופי הביון והמודיעין

לאחר חודשי מכינה משמעותיים, במהלכם רכשו עמיתי המחזור השלישי בתכנית הלימודים הייחודית של "פרדס", המיועדת למעוניינים להשתלב בגופי הביון והמודיעין הסודיים ביותר של מדינת ישראל, כלים בסיסיים שיאפשרו להם להתחיל את מסגרת הלימודים היוקרתית, ציינו ב"פרדס" את סיום המכינה ונערכים לקראת תחילת הלימודים המעשיים במהלכם ישתלבו העמיתים בגופים היוקרתיים והנחשבים ביותר בעולם של מערכת הביטחון והמודיעין.

עשרות העמיתים שסיימו את המכינה עברו סינון מוקפד יחד עם אלפי נרשמים שביקשו להצטרף לתכנית היוקרתית אך כאמור רק כמה עשרות בודדים הצליחו לעבור את מרכזי ההערכה הייחודים, הידועים ברמת המקצועיות חסרת התקדים המשלבים מדדים מגוונים, בהובלתה של ד"ר אורית רייטר, שנמנתה בעבר על בכירי המעריכים בשירותי הביטחון הישראליים והיא בעלת ניסיון ויכולות מוכחות ומוכרות בעולמות ההערכה וסינון מועמדים.


כמו כן עברו המועמדים תהליך סינון תורני-רוחני בהובלת ראש הכולל הגאון רבי דניאל רייבין שליט"א, העומד בראש ההכוונה התורנית-רוחנית של "פרדס" ומלווה באופן אישי את העמיתים לאורך תקופת הלימודים וגם לאחר מכן בתהליך ההשמה והשילוב בגופים המסווגים ובהמשך לאורך כל הדרך.

אחרי תקופת החגים יכנסו העמיתים למסלול הלימודים במהלכו הם צפויים להשתלב בגופים שיבחרו על ידם ויתאימו להם כשירות הביטחון הכללי, המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים, מפא"ת, מערך הסייבר הלאומי וכן יחידות מיוחדות ומסווגות במשטרת ישראל ועוד.

הרב משה קהן, מייסד ויו"ר "פרדס", המוביל מנהיגות ייחודית ומשפיעה בחברה החרדית, אמר עם סיום המכינה: "זה רגע מרגש לראות את העמיתים שעמדו בכל המבחנים וההערכות מסיימים את השלב המעשי הראשון ומאפשרים לנו ליישם את המטרה לשמה הוקמה "פרדס": לאפשר לכל אדם חרדי את שילוב מותאם וראוי מכל היבט בגופים הביטחוניים המסווגים שהוא בחר לעבוד בהם".

הרב קהן מוסיף על מהות תכנית "פרדס": "הבנתי שיש חלק משמעותי בציבור שהוא בלי שום כחל וסרק עילוי לכל דבר ועניין, אנשים שחייהם באינטלקטואל, הם רוצים לתרום ולהיתרם ויש להם מנועיםעוצמתיים, האנשים האלו שכבר יצאו בהכוונת רבותיהם לשוק העבודה ולמעגל התעסוקה מחפשים דבר מה מעבר למה שהם עושים היום במקום העבודה שלהם וזה מה שהם מקבלים בפרד"ס".

בראיון שהעניק בעבר ראש המוסד יוסי כהן ל'גלובס' הוא הסביראודות תכנית "פרדס": "זה לא עניין של אפליה מתקנת, אנחנו לא עושים טובה לאף אחד. המתקבלים הם אנשים מוכשרים שהמוסד צריך, ובזכות המסננת המאוד צפופה של פרד"ס ושנים של הכשרה ומיון מגיעים טובים, אנשי מוסד לכל דבר ועניין".


 


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: