תגובות

81 שנה אחרי: באוקראינה מציינים את הטבח בבאבי יאר בצל המלחמה עם רוסיה

באוקראינה מציינים את הטבח בבאבי יאר בצל המלחמה עם רוסיה: "מלחמה היא דבר נוראי. אנחנו לא רוצים לעשות השוואה לטרגדיה הנוראית שקרתה לעם היהודי בשואה ולטבח האכזרי שבוצע כאן בבאבי-יאר לפני שמונים ואחת שנה. אבל כולם חייבים ללמד את הלקח שאסור לשתוק מול הרוע וחייבים לשתף פעולה ביחד כדי לעצור אותו"

צמרת הממשל האוקראיני יחד עם דיפלומטים זרים המשרתים בקייב, השתתפו היום באירוע המרכזי השנתי לציון 81 שנים לטבח בבאבי יאר בו נרצחו עשרות אלפי יהודים מקייב לצד צוענים ואזרחים אוקראינים נוספים.

באירוע, שאותו מארגנת עיריית קייב, השתתפו ראש העיר ויטלי קליצ'קו, שר התרבות אולכסנדר טוקצ'נקו ושגרירי ארה"ב, ספרד, גרמניה, פולין, בלגיה ומדינות נוספות.


רבה הראשי של קייב הרב יונתן מרקוביץ אמר באירוע: "כבן למשפחה שאיבדה רבים בשואה וכמייצג של הקהילה היהודית בקייב, אני נמצא כאן היום עם מסר אחד לעולם כולו: אסור לשתוק מול הרוע. ביהדות יש ציווי לזכור כל יום "את אשר עשה לך עמלק". השואה היתה אירוע שטלטל את העולם, אבל גם היום צריך להזכיר את המסר הזה ואסור לתת לו להישכח.

מלחמה היא דבר נוראי. הטרגדיה הנוראית שקרתה לעם היהודי בשואה והטבח האכזרי שבוצע כאן בבאבי-יאר לפני שמונים ואחת שנה, צריכים להיות חקוקים על הלב של כולנו. היום, כשאוקראינה נמצאת במלחמה על הזהות שלה, אנחנו צריכים לזכור את המסר הזה. אנחנו לא עושים השוואה בין מה שקרה אז, למה שקורה היום באוקראינה. אבל כולם חייבים ללמד את הלקח שאסור לשתוק מול הרוע וחייבים לשתף פעולה ביחד כדי לעצור אותו".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: