תגובות

קרב יריות בג'נין: אחיו של המחבל מדיזנגוף ומחבל נוסף חוסלו • תיעוד רגע החיסול

חילופי אש כבדים החלו הבוקר בין כוחותינו למחבלים בג'נין, ע"פ דיווחים ערביים, מטרת הפעולה הייתה נגד פתחי חאזם, אביו של המחבל שביצע את הפיגוע בתל אביב. במהלך הפעילות, חוסלו 2 מחבלים ומספר נוספים נפצעו בדרגות שונות.


המחבל שחוסל, עאבד רחמאן חאזם.

האח של המחבל שביצע את הפגיוע בדיזינגוף, 'עאבד רחמאן חאזם', חוסל לאחר שמטען שהכינו המחבלים לכוחות התפוצץ עליהם והבעיר את הבית. חאזם חשוד בביצוע פיגוע הירי לעבר כלי הנדסי של משרד הביטחון סמוך למעבר ג'למה.

מאחר והוא התנגד למעצר וירה על הכוחות ביחד עם מחבל נוסף, כוחותינו החלו בנוהל סיר לחץ, ירו לעברם וחיסלו אותם. כאמור, חאזם נהרג מפיצוץ מטען שהכין והמחבל השני, 'מחמד אלונה' איש מנגנון הביטחון של הרשות, ניסה לבצע ירי לעבר כוחותינו וחוסל בירי מדוייק. צפו:

תיעוד רגע החיסול.

המחבל שחוסל בירי.

מדוברות המשטרה (מג"ב) נמסר: "פעילות משותפת של משמר הגבול, שב״כ וצה״ל למעצרם של עא רחמאן חאזם, תושב מ.פ ג׳נין, אחיו של ראעד חאזם, המחבל אשר ביצע את פיגוע הירי ברחוב דיזינגוף בתל אביב (שלושה אזרחים ישראלים הרוגים) ושל מחמד אלונה, תושב ענזה במוצאו שהתגורר לאחרונה במ.פ ג׳נין.

השניים היו מעורבים במספר פיגועי ירי בעת האחרונה, בהם פיגוע הירי לעבר טרקטור של משרד הביטחון סמוך לכפר ג׳למה (13/9) וכן עלו בכוונות לפיגועים משמעותיים נוספים בתקופה הקרובה.


במסגרת ניסיון המעצר נפתחה אש ופוצץ מטען רב עוצמה לעבר מסתערבי מג"ב ובחילופי האש נהרגו חאזם ואלונה. במקום נתפסו מספר אמצעי לחימה.

במהלך פעילות הכוחות נפתחה לעברם אש מחמושים שהגיעו לאיזור. הכוחות השיבו באש לעבר היורים וזוהו פגיעות בחמושים. אין נפגעים לכוחותינו."

הנשק מסוג M-16 שתפסו מסתערבי מג"ב על אחד מהמבוקשים. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר אמר בתגובה: "כל הכבוד לצה"ל וסוף כל המחבלים למוות. מקווה שהמחבל שברח, ייהרג גם הוא ולא ייתפס בחיים ויגיע לכלא בישראל בתנאי הכל הכלול. כשננצח בבחירות, נקים ממשלת ימין מלא מלא ונאפשר חופש פעולה בצה"ל בכל מקום, לרבות הורדת בניינים, סיכול ממוקד ושיגור טילים כדי למנוע סיכון של חיילים בשטח".


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: