כפכפים ונעלי אצבע עם כיתוב 'השהאדה' נמכרים בחניות – יו”ר רע”מ מזהיר: "עלולים להיות השלכות קשות"

המוסלמים כועסים על ייבוא ושיווק של כפכפים ונעלי אצבע בישראל, עליהם כתובה ‘השהאדה’ המוסלמית, לטענתם יש בכך פגיעה קשה באמונתם וברגשותיהם.

במכתב ששיגר ח”כ ד”ר מנסור עבאס, יו”ר רע”מ נכתב:

ח"כ בצלאל סמוטריץ' / שר התחבורה
ח"כ משה כחלון / שר האוצר
ח"כ גלעד ארדן/ השר לביטחון הפנים
עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר
יגאל מאור, מנהל רשות הספנות והנמלים
ערן יעקב – מנהל רשות המסים

"בימים אלה נמכרים ברשתות מסחר ובחנויות בישראל כפכפים ונעלי אצבע שכתוב עליהם בערבית השהאדה "لا إله إلا الله محمد رسول الله"، ״אין אלוהים מלבד אללה. מוחמד הוא שליחו של האל״. בנוסף לקיצור אותיות למדינת ערב הסעודית KSA ולתחרות גביע העולם בכדורגל 2018.

השהאדה היא הכרזת האמונה האסלאמית ואחת מחמשת עמודי האסלאם. סמל הידוע בכל העולם, והוא כתוב על הדגל של ערב הסעודית."

לדבריו, "אין ספק שכתיבת השהאדה על הכפכפים והנעלים, ושיווק ומכירת והפצת נעליים וכפכפים אלה בישראל הינה פגיעה קשה ביותר באמונתם וברגשותיהם של כל המוסלמים לא רק בארץ, ולא רק בערב הסעודית, אלא בכל העולם, וקשה לשכנע אף אחד שהדבר נעשה בתום לב!."

עוד הוא מוסיף, "גורמים ותושבים מוסלמים בארץ התחילו מכוחות עצמם להסתובב בחנויות וברשתות בארץ ולאסוף את הכפכפים, ואם לא עוצרים את ייבוא הכפכפים לארץ ולא מפסיקים את מכירתם ושיווקם ולא אוספים אותם מהמדפים והחנויות בכל רחבי הארץ לאלתר עלולים להיות השלכות קשות רבות והתלהמות ותסיסה בקרב התושבים המוסלמים בארץ ובעולם.

לכן, "הנני פונה לכבודכם לפעול לאלתר להפסקת ייבוא הכפכפים מחו"ל (כנראה המקור שלהם מסין), ולאסוף את הסחורה מכל החנויות והרשתות ולהעבירה לידי גורמים מוסמכים מוסלמיים בארץ על מנת להשמידה."

הוא מדגיש, "אנחנו נפנה אצבע מאשימה לכל גוף פרטי ולכל גורם ולרשויות בישראל על חילול האמונה של המוסלמים ופגיעה ברגשותיהם של כל המאמינים המוסלמים בארץ ובעולם ונפגין בכל מקום ונפנה לבתי המשפט בארץ ובעולם.
לטיפולכם הדחוף."

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: