תגובות

שר הביטחון גנץ: "מדינת ישראל לא קיבלה ולא תקבל תכתיבים מאיראן ושלוחיה בלבנון" • צפו

שר הביטחון גנץ נאם הערב בכנס לחניכת תוכנית "אודם" בהיכל התרבות בקצרין והתייחס למצב הביטחוני בצפון. בהקשר להפקת הגז מאסדת כריש אמר: "מדינת ישראל לא קיבלה ולא תקבל תכתיבים מאיראן ושלוחיה בלבנון" •עוד הזהיר שר הביטחון: "תלות אנרגטית של לבנון באיראן, עשויה להביא בסופו של יום להקמת בסיסים איראנים על אדמת לבנון – אזרחי לבנון הם שישלמו את המחיר"

שר הביטחון בני גנץ, נאם היום (ד') בטקס לחניכת פרויקט "אודם" בהיכל התרבות בקצרין, במעמד ראש המועצה, ובכירים ממערכת הביטחון ומשרד החינוך. לשר הביטחון התלווה ח"כ מיכאל ביטון שעסק בקידום התוכנית בתפקידו כשר במשרד הביטחון.

תכנית "אודם" המובלת על ידי משרד הביטחון ומשרד החינוך בתמיכת גופי הבטחון, הטכניון והאוניברסיטה הפתוחה, המועצה המקומית קצרין ותעשיות מובילות, הינה תכנית לאומית לפיתוח מנהיגות טכנולוגית. "אודם" הינה תכנית בת של תכנית העילית "תלפיות", ומיועדת לתלמידות ותלמידי תיכון המעוניינים להתפתח בעולמות המנהיגות הטכנולוגית. בוגרי התכנית יוצבו בתפקידי מפתח ביחידות העילית של צה״ל ומערכת הביטחון.


מדברי שר הביטחון: "תוכנית אודם, היא צעד נוסף ביישום התפיסה של השקעה בצפון ובדרום: היא תשלב מצוינות, עם חיזוק הצפון, ומתן הזדמנויות גם לנשים וגברים מהפריפריה ביחידות העלית. יש לנו את הנשק המתקדם, העוצמתי והמדויק ביותר, ואנו מוסיפים לשדרג אותו. יש לנו את המערכות ההגנתיות הטובות ביותר. יש לנו את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר. אבל כל אלה, יבואו לידי ביטוי רק באמצעות האנשים הטובים ביותר – אתם, החניכים, העתיד של מערכת הביטחון של מדינת ישראל"

שר הביטחון התייחס למצב הביטחוני בגבול הצפון ואמר: "איראן מנסה לחמש את שלוחיה בסוריה בנשק שפוגע בה והופך אותה למדינת טרור ואזרחי סוריה הם אלו שמשלמים את המחיר. איראן באמצעות חיזבאללה, מנסה לקנות את לבנון על ידי אספקת דלק, תיקון מערכת החשמל ובניית תחנות כוח. תלות אנרגטית של לבנון באיראן, יכולה להביא בסופו של יום להקמת בסיסים איראנים על אדמת לבנון ולערעור היציבות האזורית – ואזרחי לבנון הם אלו שישלמו את המחיר.

אני מבקש להדגיש, מדינת ישראל לא קיבלה ולא תקבל תכתיבים לא מאיראן, לא משלוחיה ולא מארגוני טרור.
זה נכון לגבי הפקת הגז מאסדת כריש שתחל במועדה, זה נכון לגבי חופש הפעולה שלנו מול כל איום על אזרחי ישראל שמתפתח בגבול, ומעבר לו.

לצד זאת, כפי שעשינו לאורך השנים, נמשיך להושיט יד להסכמים שיסייעו לשגשוג האזור, ולהציע סיוע הומניטארי לאזרחים.
הם אינם האויב – אלא ארגוני הטרור הפועלים בחסות המשטרים."


(קרדיט וידאו: ניקול לסקבי,משרד הביטחון. קרדיט תמונות, אריאל חרמוני,משרד הביטחון).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: