תגובות

יוסי דגן פתח את לשכתו מול בית שר הבטחון: "המתיישבים בתחתית שרשרת המזון"

בשעות הבוקר פתח רשמית ראש מועצת שומרון יוסי דגן את לשכתו במאהל ראשי הרשויות מול ביתו של שר הבטחון. בפתיחה השתתפו ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן, ראש מועצת אלפי מנשה שי רוזנצוויג, סגן ראש מועצת בנימין רפול אנגל, באוהל המחאה מול ביתו של שר הבטחון: "לא מוכנים להמשיך להיות אזרחים סוג ד'"

בשעות הבוקר פתח רשמית ראש מועצת שומרון יוסי דגן את לשכתו במאהל ראשי הרשויות מול ביתו של שר הבטחון. בפתיחה השתתפו ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן, ראש מועצת אלפי מנשה שי רוזנצוויג, סגן ראש מועצת בנימין רפול אנגל וכן מנכל מועצת ישע יגאל דילמוני, והפגינו הבוקר באוהל מחאה מול ביתו של שר הבטחון.

זאת במחאה על אי פתרון בעיית הפקקים בכניסות למחסומים ברחבי יו"ש, שנגרמים כתוצאה מעצירת תוכניות של משרד הבטחון להרחבת המעברים והוספת מסלולי בידוק וכוח אדם כפי שהיה צריך כשעשרות אלפי תושבים עוברים בכל מחסום.


ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן: "באנו לכאן ראשי הרשויות ביו"ש, כדי להפסיק את השערוריה הזו, אנחנו לא נהיה תחתית שרשרת המזון במדינה שלנו, מגיע לנו את המינימום נדרש – אנחנו דורשים ביטחון, בטיחות, כבישים מתפקדים ואנחנו דורשים שהמעברים הביטחוניים יפסיקו להיות סיוט לתושבים שלנו. מה שלא עושים הממשל האמריקאי וה – bds, עושים המעברים הביטחוניים וסיכון החיים בכבישים.

אנחנו מכבדים מאוד את שר הביטחון, אבל אנחנו יודעים שהוא יכול לפתור את הדבר הזה, כי כל מה שמרחיק את התושבים שלנו מפתרון הסיוט והסכנה זהו תקציב ואישור משרד הביטחון. באנו לכאן, בכבוד, אבל מתוך כאב, אנחנו קוראים מכאן לשר הביטחון- פתור את הבעיה, זה באחריותך. הסר את הסיוט הזה מעל חיי תושבינו".

ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן: "הגיעו מים עד נפש. הסרתם מחסומים ופגעתם בביטחון התושבים והחיילים. דרך של 9 דקות לוקחת מעל שעה כי המעברים לא מתפקדים. אנחנו דורשים נשר הביטחון לפעול במיידי למען איכות החיים ובטחון תושבינו".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ ישן הלילה באוהל מול ביתו של שר הבטחון ואמר: "עשרות אלפי תושבים נאנקים וסובלים ממפגע ממושך ומחדל שאתה שר הבטחון שגר כאן יכול לפתור. למה תושב שנוסע לעבודה או אשה בהריון שיוצאת לבדיקה רפואית או תלמידים וילדים עם צרכים מיוחדים צריכים לעמוד בפקק שעה וחצי בסך הכל 5 ק"מ? האם זכויות האדם שלנו נמוכות יותר משל הפועלים הפלסטינים שהכפלת את מספרם בחודשים האחרונים?! יש ביכולתך לתת פתרונות כדי להקל"

ראש מועצת אלפי מנשה שי רוזנצוויג: "אפשר לשפר את המעברים ביו"ש, אפשר לקדם את המעברים. אני נמצא פה עבור התושב שלא מצליח להגיע לעבודה. אף אחד לא עושה לנו טובה.תפתרו את הבעיה הזאת".


סגן ראש מועצת בנימין רפול אנגל: "מזה שנתיים מועצת בנימין מנסה לקבל תשובות בנוגע לסיוט ולסיכון חיי התושבים בכבישים. מקבלים תשובות מגומגמות ושום דבר לא קורה בשטח, כל הזמן מקבלים בקשות לדחיות. אנחנו דורשים לתושבינו את המגיע להם, שיסעו בכבישים בנחת ובבטחה".

מנכל מועצת ישע יגאל דילמוני: "חיזוק הרשות הפלסטינית זו מדיניות של שר הביטחון והדבר הזה בא על חשבון המתיישבים הישראלים ביהודה ושומרון בהרבה דברים: ביחס במעברים, בעומס המטורף, הישובים נמצאים במצור, במוצאי שבתות, בימים מסוימים אי אפשר לצאת מהבית בכלל. כי רוצים לחזק את הרשות הפלסטינית, כי זו המדיניות של שר הביטחון, צריך לחזק את ההתיישבות בחומש ובצפון השומרון במקום להקשות את היד אליהם, לשנות את הפרדיגמה הזאת. זה מה שיגרום לשינוי ולחיים טובים יותר בהתיישבות"


(קרדיט: רועי חדי).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: