לקראת ראש השנה: ארגון המיילדות בישראל נערך ללידת התינוקות החדשים של שנת תשפ"ג

ארגון המיילדות בישראל, המייצג את 1,300 המיילדות בבתי החולים הציבוריים בארץ, מיילדות הבית והקהילה נערך לקראת ראש השנה בכל רחבי הארץ. בזמן שכולנו נתכנס סביב שולחן ארוחת החג המשפחתית, כ – 530 מיילדות יעבדו בכל חדרי הלידה ויקבלו את בואם לעולם של כ – 970 תינוקות חדשים שייוולדו בשנת תשפ"ג החדשה במהלך שני ימי החג.

בארגון המיילדות מסבירים כי גם בראש השנה ההנחיות הקבועות של הסימנים מתי להגיע לבית החולים עדיין תקפות שכן המיילדות בכל הארץ עובדות 24 שעות, 7 ימים בשבוע וגם בחג הן מחכות בחדרי הלידה במטרה ללוות, לטפל ולקבל את היולדות והתינוקות.


הסימנים שהגיע הזמן להגיע לבית החולים הם, צירים תכופים, ירידת מים, דימום וגם הפחתה או שינוי בתחושת תנועות של העובר.

חברות ארגון המיילדות גם מעדכנות שמספיק להביא לבית החולים, מעט מאוד דברים. רצוי לארוז תיק קטן בלבד עם מברשת שיניים, כפכפים, תחתונים חד פעמיים, סט אחד של בגדים נוחים וכמובן להגיע עם חיוך ואופטימיות.

עוד מרגיעים בארגון המיילדות: "כשהיולדת מגיעה לבית החולים, מקבלת את פנייה מיילדת אשר מבצעת מספר בדיקות ומסבירה אודות השלב בו האישה נמצאת. המיילדת מבצעת הערכה האם מדובר בלידה פעילה ואפשר לעבור לחדר לידה או להמתין עוד זמן מה במיון יולדות, עד שהלידה תגיע לשלב אקטיבי".

נשים בהריון שרוצות להתייעץ לקראת הלידה, כולל במהלך ימי החג, מוזמנות לקהילת הפייסבוק הסגורה הנקראת מילה של מיילדת, המונה כ – 3,600 נשים ומנוהלת על ידי מיילדות מקצועיות ומאפשרת לכל אישה להעלות שאלה, גם באופן אנונימי ולקבל מענה מקצועי ומבוסס ראיות. הכניסה לקבוצה כאן.

ארגון המיילדות בישראל, הוא האיגוד המקצועי המייצג של 1,300 המיילדות בבתי החולים הציבוריים בארץ, מיילדות הבית והקהילה. הארגון פועל בהתאם לרוח הזמן לקידום המיילדות, העמקת הכשרתן והרחבת סמכויותיהן. מדובר בנשות מקצוע, בעלות רישיון של מיילדת מוסמכת, אשר ניתן להן על ידי משרד הבריאות בחלוף 6 שנות הכשרה וזאת לאחר לימודים של 4 שנות לימודי סיעוד לתואר אחות מוסמכת וכשנתיים נוספות לתפקיד מיילדת אשר מנהלת את תהליך הלידה בחדר הלידה. בימים אלו מקדם הארגון, את מודל ליווי הריון רציף לנשים ביחד עם משרד הבריאות, קופות החולים והאיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה, תוך שימת דגש על הנגשה ומימוש זכויות רפואיות וכן יצירת פרוטוקול אישי, עבור כל אישה במהלך כל ההיריון ולא רק ברגע השיא של הלידה.קרדיט תמונות אילוסטרציה וסרטוני וידאו: אירגון המיילדות בישראל
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: