פיגוע אכזרי ביותר: 21 שנות מאסר למחבל מהפיגוע בכפר סבא ביום הזיכרון

בית המשפט המחוזי בבימ"ש המחוזי מרכז בלוד גזר 21 שנות מאסר על המחבל מחמד רישה אשר הורשע בביצוע פיגוע הדקירה בכפר סבא ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל לפני כשנתיים. פצועת הפיגוע בתיה לבל נכחה בדיון בליווי עורך דינה חיים בלייכר מארגון חוננו. עו"ד בלייכר: "גזר הדין אינו מספק כלל את הצורך בהרתעת הטרור"

בית המשפט המחוזי בלוד גזר לפני זמן קצר את דינו של המחבל מחמד רישה אשר הורשע בביצוע פיגוע הדקירה בכפר סבא ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל לפני כשנתיים בו נפצעה באורח קשה בתיה לבל. רישה נשלח ל 21 שנות מאסר בפועל. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו הגיב לגזר הדין ואמר כי יבקש מהפרקליטות לערער על גזר הדין.

עו"ד בלייכר אמר: "גזר הדין משקף אומנם החמרה בענישה של השנים האחרונות אך אינו מספק כלל את הצורך בהרתעת הטרור. המחוקק קבע עונש מקסימאלי של 25 שנה. כאן מדובר בפיגוע אכזרי ביותר של דקירות חוזרות ונשנות ללא הפסקה על ידי מחבל בן 20 כלפי אישה מעל גיל 60. זה בדיוק המקרה שבו צריך לתת את המקסימום שניתן בחוק חבל שבית המשפט לא פעל כך ואף רחוק מזה. אנו נבקש מהפרקליטות לערער על פסק הדין בדרישה להחמרת העונש".


נזכיר כי ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל לפני כשנתיים בשעת בוקר המחבל הצטייד בסכין עם להב באורך כ-15 סנטימטר, יצא מביתו והסתנן לשטח מדינת ישראל. הוא עלה על אוטובוס במטרה להגיע לתל אביב, אך במהלך הנסיעה שינה את דעתו והחליט לבצע את הפיגוע בכפר סבא.

הוא ירד מהאוטובוס ברחוב ויצמן שם ראה את לבל. לאחר שיחה קצרה שיזם כדי לוודא שהיא אכן ישראלית ויהודייה הוא שלף את הסכין, הסתער עליה כשהיא בגבה אליו ודקר אותה שוב ושוב 14 פעמים. חרף פציעותיה הצליחה לבל לברוח והתחננה לעזרה בעוד רישה רודף אחריה. הוא נעצר רק לאחר שנהג שעבר במקום ירה לעברו ופצע אותו. לבל פונתה לבית החולים מאיר בעיר, שם נותחה ואושפזה.


(תמונה מזירת האירוע. צילום: מתוך הרשתות החברתיות).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: