הרמטכ"ל ימריא לביקור רשמי בפולין ובצרפת

הרמטכ"ל ימריא לביקור רשמי בפולין ובצרפת. במהלך הביקור ייפגש עם רמטכ"ל פולין ורמטכ"ל צרפת וידונו בנושא האיום האיראני והאתגרים הביטחוניים בגבול הצפון.

ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי ימריא מחר (א׳) לביקור רשמי בפולין ובצרפת.

במהלך ביקורו בפולין, אשר יארך כשלושה ימים, הרמטכ"ל יקיים פגישות עבודה עם בכירים בצבא פולין כאורחו של רמטכ"ל פולין, הגנרל ריימונד אנז'רייצ'אק, אשר השתתף בשבוע החולף בכנס החדשנות המבצעית הבין-לאומי בצה"ל. בנוסף, יקיים הרמטכ"ל סיור במחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו יחד עם משלחת של מפקדים לוחמים, מפקדי חטיבות ומפקדי גדודים, אשר יערכו סיורים בנושא גבורה בשואה, וייערכו מפגשים מקצועיים עם קציני צבא פולין, כחלק מהקשר בין הצבאות.


משם ימשיך הרמטכ"ל לביקור בצרפת, כאורחו של רמטכ"ל צרפת, הגנרל טיירי בורקהרד. הרמטכ"ל יקיים פגישה עם רמטכ"ל צרפת, ופגישות עבודה מקצועיות עם בכירים בצבא צרפת ועם יועצו הצבאי של נשיא צרפת, האדמירל ז'אן פייר רולנד.

הביקור מתקיים כחלק מחיזוק היחסים הצבאיים ושיתופי הפעולה בין צה"ל לצבא פולין וצבא צרפת. במהלך הביקור ידונו על האתגרים במרחב, לרבות האיום האיראני ושלוחותיה של איראן במזרח התיכון, התחמשות חיזבאללה והאתגרים הביטחוניים בגבול לבנון.

אל הרמטכ"ל תתלווה רעייתו, הגב' יעל כוכבי. בנוסף, יצטרפו לביקור ראש חטיבת קשרי החוץ של צה"ל, תת-אלוף אפי דפרין, ראש חטיבת המחקר, תת-אלוף עמית סער ודובר צה"ל, תת-אלוף רן כוכב, אשר עתידים לקחת חלק במפגשים המקצועיים.

סגן הרמטכ"ל, אלוף הרצי הלוי, ימלא את מקומו של הרמטכ"ל בהיעדרו.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: