פוענחו שורה של ארבעה מקרי שוד באיומי נשק לקשישים בביתם בצפון

בארבע תאריכים שונים (12.4.22, 14.5.22 ,24.5.22, 1.6.22) התקבלו דיווחים על מקרי שוד בבתי קששים בישוב ג'וש חלב, הקורבנות תיארו כי השודדים נכנסו לבתיהם כשהם רעולי פנים עם כפפות על הידים ובאיומי נשק גנבו מהם את רכושם.

בחלק מהמיקרים הוצמד נשק לראש הקשישים והם נכבלו ופיותיהם נסתמו עם נייר דבק.


חוקרי המשטרה פתחו בחקירת הארועים וגילו כי המשותף לכל המיקרים הוא שכל ארבעת הקששים הפעילו חנויות לממכר מזון מתחת לביתיהם.

מעגל החקירה הורחב לאיתור התנהגות חשודה בסמוך לחנויות ולאחר איסוף ראיות נרחב הצליחו לאתר 5 חשודים במעשים.

החשודים נעצרו ובתום חקירה אינטנסיבית הצליחו חוקר משטרת מחוז צפון לבסס תשתית ראיתית כנגד 3 מהם. כנגד ה-3, גברים תושבי כפר ג'דידה מכר (מוחמד בן זיאד בסל, עודאי בן מוחמד טאהא ומוחמד בן משהיר ג'לאמנה) הוגש כתב אישום על ידי פרקליטות צפון, בגין ארבעה מקרי שוד בנסיבות מחמירות. כמו כן הוגשה בקשה למעצרם עד תום ההליכים.

"משטרת ישראל מפעילה את כל האמצעים כדי להגיע לעברינים הפוגעים בביטחון האזרחים ופועלת במגוון דרכים ותוך שימוש בכל האמצעים העומדים לרשותה, בכדי להביאם לדין. המשטרה שמה דגש מיוחד על מניעה וטיפול במעשי שוד, שנוסף על הנזק הכלכלי המיידי והעקיף שהם גורמים לקורבן ולמשק בכלל, משלבים אלימות אשר מעבר לפגיעה הפיזית בקורבן, פוגעים פגיעה נפשית ומערערים את תחושת הבטחון שלו וחוסנו האישי," נמסר מהמשטרה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: